Jurský svet 4 bude nevídaný akčný trhák. Máme detaily aj dátum vydania

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Návrat do sveta Jurského parku spoznal režiséra aj dátum vydania

Aktualizované 6. 2. 2024: Podľa nových informácií si nasledujúci film zo série Jurský Svet pozrieme už v júli 2025. Okrem scenáristu Davida Koeppa, ktorý pracoval na pôvodnom Jurskom Parku, sa diváci môžu tešiť aj na ďalšie známe tvorcovské meno. Ako informuje Variety, film povedie režisér David Leitch, ktorý stojí za akčnými projektmi ako Bullet Train, Atomic Blonde či Hobbs & Shaw. Pomáhal taktiež pri tvorbe prvého Johna Wicka. Môžeme tak očakávať, že nový Jurský Svet dostane slušnú dávku akcie.

Pôvodný článok

Napriek tomu, že mal posledný film z dinosaurej ságy pomerne uzatvorený a uspokojivý koniec, už sa pripravuje nová časť. Informácie od portálu Screen Rant však potvrdili, že Jurský svet 4 nás zavedie do úplne novej éry. Očakávanie novej príbehovej linky je tak na mieste, dobrou správou pre fanúšikov je, že jej vytváraniu sa bude venovať autor pôvodného filmu.

Prvý film zo značky prišiel ešte v roku 1993 v réžií Stevena Spielbegra. Založený je na knihe od Michaela Crichtona. Do podoby scenára ju preniesol David Koepp, tiež sa venoval aj pokračovaniu z roku 1997. V roku 2001 prišla aj tretia časť, ktorá na istý čas uzavrela franšízu.

jurský svet 4
Zdroj: themoviedb.org

Koniec predošlej éry nezabodoval u fanúšikov

Rok 2015 priniesla značka reboot a pokračovanie filmom Jurský svet. Tiež si vyslúžil dve pokračovania, to druhé sme dostali v roku 2022 s podtitulom Nadvláda. Priniesol návrat pôvodného obsadenia, v ktorom nechýbali Sam Neill, Jeff Goldblum, ani Laura Dern. Ani tí však nestačili na to, aby sa dokázal v očiach kritikov a divákov dostať vysoko a udeľovali mu skôr priemerné hodnotenia (na portáli ČSFd má 54 %).

Teraz však portál The Hollywood Reporter prišiel so správou, že v príprave je ďalší film. Informácie o deji zatiaľ neboli zverejnené, ale má sledovať úplne novú príbehovú líniu. Zrejme teda nemáme očakávať, že sa vrátia hlavné hviezdy predošlej trilógie Chris Pratt a Bryce Dallas Howard.

jurský svet nadvláda
Zdroj: themoviedb.org

Čas na novú príbehovú líniu

Predošlý film nám poskytol koniec, v ktorom sa dinousary voľne premávajú po Zemi a dokážu existovať po boku ľudí. Tvorcovia sa tak môžu vyvarovať opakovaniu v deji, kde by sa zamerali na ďalší park s katastrofickými následkami.

Štúdio Universal môže priniesť snímku, ktorá by sa viac zamerala na to, ako ľudstvo koexistuje s týmito prastarými masívnymi tvormi. Na bližšie informácie si musíme počkať, ale ak už teraz prišla správa, že sa píše scenár, nemusí byť vylúčené, že by sme film dostali ešte v roku 2025.

Čo hovoríte na správu, že príde Jurský svet 4? Radi uvidíte ďalší film z tejto značky alebo by mala byť podľa vás ukončená? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: screenrant.com; thr.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -