Kritikov neoslovil, no diváci si ho zamilovali. Exkluzívny sci-fi hit získalo HBO od veľkého konkurenta

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Akčný veľkofilm Amazonu na HBO

Zdieľanie obsahu medzi streamovacími službami sa stáva novým štandardom, aj keď v malých krokoch. Teraz však platformy spravili jeden veľký skok vpred a film, ktorý bol označovaný ako exkluzívny obsah, resp. Pôvodný film Amazonu, prichádza aj na klasickú televíziu, ktorú má pod palcom Warner Bros Discovery. Veľkolepá akčná snímka Vojna zajtrajška pribudne na kanál HBO.

Film vyšiel v roku 2021 a pod režisérskou taktovkou Chrisa McKaya, ktorý nám tento rok priniesol hororovú komédiu Renfield. V tomto prípade išlo k čistokrvné sci-fi, v ktorom sa do súčasnosti vracia armáda z roku 2051. Prinášajú hrozivý odkaz, a to že našu planétu napadli mimozemšťania a v budúcnosti bitku prehrávame.

amazon vojna zajtrajška
Zdroj: themoviedb.org

Ľudstvo prehráva boj s mimozemskou hrozbou

Potrebujú tak vojakov aj civilistov zo súčasnosti, aby sa mohli zapojiť do bojov. S odhodlaním ochrániť svojich najbližších a jeho planétu sa zapája aj Dan Forester, ktorého si zahral Chris Pratt. Musí sa spojiť s geniálnou vedkyňou (Yvonne Strahovski) aj svojím odcudzeným otcom, ktorého opäť skvele stvárnil J. K. Simmons.

Snímka síce príliš nezabodovala u kritikov, diváci si ju však zamilovali. Dôkazom sú aj odlišné skóre na Rotten Tomatoes. Kým tam má z 210 kritických hodnotení 52 %, od vyše 5000 fanúšikov dostalo 76 %. Našich divákov bavil tiež nadpriemerne, na portáli ČSFD má totiž skóre 66 %. Priaznivci si pochvaľujú, že nešlo o generický sci-fi kúsok, ale nechával si nápaditosť a zvraty až do úplného záveru.

Vojna zajtrajška amazon hbo
Zdroj: themoviedb.org

Exkluzivita v hlavnom vysielacom čase

Film pribudol na streamovaciu službu Amazon Prime Video ešte v lete 2021. Aktuálna cenovka, teda mesačné predplatné za túto streamovaciu službu, je 5,99 eur. Prechod filmu z tejto platformy na klasickú televíziu je teda aj pre spoločnosť poriadne veľkou zmenou.

Televízna stanica odvysiela tento titul 26. novembra v hlavnom vysielacom čase, teda o 20:00. Ďalšie termíny či reprízy zatiaľ ešte avizované neboli. Rovnako nepribudol ani komentár o tom, či sa film následne objaví aj na službe Max (HBO Max) alebo naďalej zostane iba v online knižniciach Prime Videa.

Čo hovoríte na to, že veľkolepý akčný film Vojna zajtrajška bude vysielaný na stanici HBO? Pozriete si ju tam, alebo patríte aj medzi predplatiteľov Prime Video? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: hbomax.com/sk; primevideo.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -