James Cameron už natočil časť filmu Avatar 4, prezrádza jeden z tvorcov. Robí to aj napriek neistote štúdia?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

James Cameron už točí film Avatar 4

Na planétu Pandora sme sa prvý raz pozreli v roku 2009. Už vtedy režisér prezentoval, že tam chce divákov zobrať celkovo päťkrát. Na pokračovanie sme však čakali neuveriteľných 13 rokov, konečne príde tento rok v decembri. Spolu s dvojkou točili aj tretiu časť. A jeden z tvorcov sa teraz vyjadril, že James Cameron už natočil časť filmu Avatar 4.

Ide o pomerne zaujímavú správu. Vedelo sa, že pokračovanie sa s spolu s treťou časťou tvoria súčasne. Kým by sa však Disney zaviazalo k ďalším dvom filmov, tak si chcelo počkať na úspech tých, ktoré budú v kinách uvedené nasledujúce roky. Aj keď dátumy boli preventívne zarezervované…

Teaser trailer na Avatar 2
Zdroj: 20 Century Studios/Disney

Dvojka príde po 13 rokoch v decembri

Avatar: Cesta vody má svoju premiéru stanovenú na 13. decembra. Zoberie nás do nových prostredí na tejto planéte, už podľa názvu je jasné, že veľké množstvo dejov sa bude odohrávať v okolí vody alebo pod ňou. Odohrávať sa bude celé dekády po udalostiach prvého filmu.

Jake (Sam Worthington) a Neytiri (Zoe Saldana) budú nútení uniknúť zo svojich domov, pretože nepriateľská hrozba sa vracia. Prišli naspäť ľudia, aby dokončili to, čo začali. Teraz, už aj so svojou rodinou, ktorú tvorí aj syn Spider, budú musieť utekať do nepreskúmaných území. V obsadení sa vrátia aj Stephen Lang alebo Sigourney Weaver.

avatar 2 stephen lang
Zdroj: empire.com

Každý diel s novou kultúrou a prostredím

Producent Jon Landau hovoril, že toto sa stane akýmsi trendom série, vždy bude predstavené nové prostredie. V jednom zo skorších rozhovorov to vyjadril takto:

„Nemôžeme doručiť ľuďom to, čo videli dneska, pred piatimi rokmi, osem rokov dozadu. Museli sme to zobrať na taký level, aby sme vedeli doručiť dnešným ľuďom v terajší moment. S každým pokračovaním predstavíme divákom nové kultúry a nové biómy. Ale tie, ktoré sme už spoznali, určite nenechávame za sebou…“

Koľko zo štvorky už je hotovej?

Tak aspoň trochu poodhalil, čo očakávať aj od ďalších dielov. Rovnaký tvorca ale viedol aktuálny rozhovor s portálom Variety. Tam uviedol, že James Cameron už má hotovú časť filmu Avatar 4. Dokonca povedal koľko z neho:

„Dokončili sme takmer celé prvé dejstvo filmu Avatar 4. Sú za tým logistické dôvody, pretože sme vybudovali celý svet pre film Avatar 4. Ale nenatočili sme ho celý – iba prvé dejstvo.“

O úspech sa zrejme báť nemusí

Je teda otázne, prečo riešia produkciu filmu takýmto spôsobom. Režisér má ale iste svoje dôvody a nejedno eso v rukávoch. Zdá sa, že si obavy z úspechu nadchádzajúcich filmov nerobí. Dalo by sa povedať, že aj oprávnene. Po dlhom čakaní budú kinosály plné, obzvlášť po uchvacujúcej ukážke, ktorú už priniesli.

Chystáte sa na film Avatar: Cesta vody? Ste radi, že sa značka stále rozvíja a už prebieha produkcia ďalších filmov? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -