Pokračovanie filmu Godzilla vs. Kong sa začne nakrúcať ešte tento rok

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Pokračovanie filmu Godzilla vs. Kong

Štúdio Legendary Entertainment si skvele buduje svoju značku okolo gigantických monštier. Dostali sme filmy Godzilla a Kong: Ostrov lebiek. Následne prišiel kaiju jašter vo svojom pokračovaní, kde dokázal, že je Kráľom monštier. A to len na to, aby sa mohli konečne stretnúť minulý rok v súboji. Podľa najnovšej informácie sa dozvedáme, že pokračovanie filmu Godzilla vs. Kong sa začne nakrúcať ešte tento rok.

Prvý diel sa kvôli celosvetovej pandémii odkladal takmer dva roky. Nakoniec sme sa ho dočkali naraz v kinách aj na streamovacej službe HBO Max v júni 2021. Aj vďaka tomu drží jeden neslávny rekord – je to najviac pirátsky sťahovaný film minulého roka. Avšak ani to nezabránilo jeho značnému úspechu v kinách a naplnení kás.

godzilla vs kong finálny trailer
Zdroj: impawards.com

Režisér si pôdu pripravil

Režíroval ho Adam Wingard, ktorý predtým stál za filmami ako You’re Next, Death Note alebo Hosť. Do filmu priniesol najväčšie hviezdy predošlých filmov aj nové postavy. Zahrali si v ňom Millie Bobby Brown, Alexander Skarsgård, Rebecca Hall, Brian Tyree Henry, Shun Oguri, Eiza González, Julian Dennison, Lance Reddick alebo Kyle Chandler.

Ukázal nám aj dlho očakávaného súpera, Mecha Godzillu. Avšak najdôležitejšia vec, ktorá vie pekne prihrať na ďalší diel, je predstavenie takzvanej Dutej Zeme (Hollow Earth). Toto miesto je gigantický vlastný ekosystém pod povrchom zeme, ktorý je rodiskom a pôvodným domovom všetkých Titanov.

godzilla vs. kong hollow earth
Zdroj: collider.com

Dočkáme sa ďalších prastarých Titanov?

Práve Wingard už pred časom povedal, že by nesmierne rád skúmal túto myšlienku ďalej. Hovorí, že od začiatku videl do minulosti, do prehistorickej zeme, odkiaľ všetky tieto monštrá pochádzajú. Prvý diel nám podľa neho iba načrtol toto tajomstvo a v ďalšom filme by sa to malo skúmať viac do hĺbky. Hovoril, že jej skúmaním sa dokážeme dostať ešte na „ďalší level“.

Nie je však ešte známe, či si aj teraz sadne na režisérsku stoličku. Avšak podľa najnovších správ sa má začať pokračovanie filmu Godzilla vs. Kong nakrúcať už koncom tohto roka. Ako lokalita bola vybraná Queensland v Austrálii. To dáva zmysel, nakoľko je to región, v ktorom sa nakrúcal aj prvý diel, aj film Kong: Ostrov lebiek.

Godzilla a Kong trailer
Zdroj: wallpaperaccess.com

Dve univerzá s Monštrami?

Samozrejme, štúdio sa snaží zopakovať svoj úspech. MonsterVerse chcú rozbehnúť aj z toho dôvodu, že im konkurencia dýcha na krk. A to atómovým dychom. Apple kúpil práva na to, aby mohli spraviť seriál Godzilla, okolo ktorého plánujú ďalej stavať svet Titánov. Uvidíme, ktorá strana priláka viac divákov alebo či nakoniec plánujú tieto svety prepojiť. Viac nám bude jasné aj po zverejnení dátumu vydania.

Potešila vás správa, že pokračovanie filmu Godzilla vs. Kong naberá reálne kontúry? Alebo vás MonsterVerse od tejto spoločnosti neoslovil? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -