A24 prináša trailer na drámu Causeway. Jennifer Lawrence a Brian Tyree Henry od cudzincov po liečenie svojich smútkov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na drámu Causeway

Apple Studios a spoločnosť A24 prinášajú prvý trailer na drámu Causeway, ktorá príde na streamovaciu službu už čoskoro. Hlavné role si v nej zahrali Jennifer Lawrence a Brian Tyree Henry. Obaja majú svoje traumy a bolesti z minulosti a po svojom stretnutí a novoobjavenom priateľstve nachádzajú jeden v druhom útechu.

Lawrence hrá Lynsey, ktorá je vojačkou a armádnou inžinierkou. Je poslaná do rodného New Orleans z misie Afganistanu. Po explózii zažila oslabujúce poranenie mozgu. Keď jej lekári oznámia túto správu, nevie ako ďalej so životom a bezhlavo sa túla. Tak však na lavičke stretne príjemného mechanika Jamesa. Dvojica čoskoro objaví, že je medzi nimi nečakané puto.

Jennifer Lawrence ho aj produkuje

Film už mal svoju premiéru na Filmovom festivale v Toronte, kde zožal burácajúce reakcie od publika. Z toho bola nadšená aj samotná herečka v hlavnej role, ktorá pre projekt pôsobí aj ako producentka. Povedala, že to len viac dokazuje, že sa dokáže vymaniť zo svojich prvotných úloh, ktoré boli v romantických komédiách.

To ale dokázala aj v kontroverznom, ale poetickom horore matka! a netradičnú úlohu zohrala aj v minuloročnom satirickom K zemi hlaď!. Chválený za svoj výkon ale bol aj jej kolega, Tyree Henry. Ten už sa vyznamenal v dojemných príbehoch ako Keby ulica Beale mohla rozprávať alebo Vdovy. Väčší herecký rozsah nám ukázal v Eternals či Bullet Train.

causeway
Zdroj: geektyrant.com

Za zobrazenie ťažkých tém chválený aj Tyree Henry

Snímku režírovala Lila Neugebauer, pre ktorú ide o prvú prácu na celovečernom filme. Predtým tvorila predstavenia na Broadwayi, medzi jej najznámejšie patria The Waverly Gallery a Maid. Scenár napísali Ottessa Moshfegh, Luke Goebel a Elizabeth Sanders.

Ďalšími menami v obsadení sú Linda Emond, Jayne Houdyshell, Stephen McKinley Henderson, Russell Harvard, Fred Weller, Neal Huff. Ťažký a emotívny príbeh sa predstaví celosvetovému publiku už o necelý mesiac. Na službu Apple Tv+ dorazí už 4. novembra.

Zaujal vás trailer na Causeway? Ste zvedaví na túto drámu rozoberajúcu ťažké témy s Jennifer Lawrence a Brianom Tyreem Henrym? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -