Populárna hra The Oregon Trail dostane filmovú adaptáciu – bude to muzikál

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Hra The Oregon Trail bude adaptovaná ako muzikál

Hra The Oregon Trail dostane nečakané vzkriesenie – stane sa z nej muzikál. Titul pôvodne vznikol ešte v roku 1971 a zamýšľaný bol ako náučná videohra. Počas nasledujúcich rokov sa stále tešila popularite a v 90. rokoch sa konečne dočkala vydania aj na PC. Dodnes je predmetom debát, predovšetkým však prostredníctvom memes s jej unikátnymi hláškami.

Hráč sa tu prenesie do role vodcu povozu v 19. storočí. Svojich osadníkov vedie na ceste z Missouri do Oregonu. Počas svojho putovania narážajú na množstvo prekážok – útočníkov, nepriazeň počasia aj prírodne prekážky ako kaňony či rieky. A v neposlednom rade choroby.

the oregon trail
Zdroj: spikeybits.com

Tvorcovia v ňom poznajú komediálny potenciál

Náučný charakter mala vďaka svojmu faktografickému obsahu. Ten sa zameral nielen na históriu či geografiu, ale práve aj reálie doby. Medzi nimi celý výpočet chorôb, na ktoré mohli postavičky zomrieť (a že sa to stávalo celkom často). A v žiadnej inej hre vám predsa nezasvieti na obrazovke „zomrel si na úplavicu“.

Teraz sa môže znova dostať do pozornosti širokého publika, pretože podľa nej chystajú muzikálový film. Zobrala si ho na starosť dvojica Josh Gordon a Will Speck, ktorí počas nasledujúceho týždňa uvedú do kín ich film Krokodíl Lyle. Chcú vytvoriť nielen adaptáciu presiaknutú hudbou, ale hovoria, že vidia aj komediálny potenciál, ktorý chcú využiť naplno.

josh gordon will speck
Zdroj: lol-la.com

Pre dospelejšie publikum, pridáva sa skúsená dvojica skladateľov

Nevedia však ešte prísť k rozhodnutiu, či bude film dostupný od 13 alebo až 17 rokov. Na rozdiel od Lylea, ktorý je celorodinnou záležitosťou, ho chcú smerovať pre dospelejšie publikum. Koniec koncov, dáva to zmysel – väčšina pôvodných hráčov má teraz po tridsiatke (dokonca aj štyridsiatke). A to by mohla byť skvelá primárna cieľovka.

Navyše si k projektu pozývajú hviezdu dvojicu autorov pesničiek – Benja Paseka a Justina Paula. Písali texty pre piesne do La La Landu („City of Stars“ si odnieslo niekoľko cien) a kompletný soundtrack k Najväčšiemu showmanovi. Štvorica tak chce z The Oregon Trail pripraviť muzikál s veľkým počtom skladieb a rovnakou dávkou irónie.

Poznáte hru The Oregon Trail? Čo hovoríte na správu o tom, že sa z nej stáva muzikálový film? Je podľa vás v správnych autorských rukách? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -