Bude mať film Nákaza pokračovanie? Steven Soderbergh v tom má jasno

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Bude mať film Nákaza pokračovanie?

Je to takmer neuveriteľné, ale pandemický triler od Stevena Soderbergha má už 9 rokov. V posledných mesiacoch si získal obrovskú popularitu kvôli tomu, že jeho téma je znova značne aktuálna. V najťažších mesiacoch pandémie dokonca išlo o najsťahovanejší film roka. Preto je určite na mieste otázka, či by mal mať film Nákaza pokračovanie.

Režisér sa nedávno v podcaste Happy Sad Confused vyjadril presne k tejto téme. Hovorí o tom, že on ho už pripravuje, ale nie spôsobom akým si myslíte. Spolu so scenáristom Scottom Burnsom, s ktorým pracoval aj na pôvodnom filme z roku 2011, sa pustili do prvotných fáz. Film ale nebude priamym pokračovaním.

nákaza
Zdroj: YouTube.com

Nie pokračovanie ako by sme si mysleli

Skôr pôjde o akéhosi „filozofického“ nástupcu, ako sa sám vyjadril. Kontext je totiž rozdielny aj napriek tomu, že sa dotýka rovnakej témy a držať sa bude podobných myšlienok. Mohli by sme sa vraj pozerať na tie filmy ako istým druhom spárované, avšak stále odlišné. Vraj sa so scenáristom zamysleli nad tým, ako by mal ďalší príbeh vyzerať a už majú jasnú predstavu. Teraz ju chcú už len previesť tak, aby pristupovali k téme citlivo.

Prvý film sa sústreďoval na fiktívny vírus, ktorý vypukol naprieč celými Spojenými štátmi. Ukazuje nám ako to zvládajú bežní ľudia, ale aj vláda samotná. Preto sa tu dalo nájsť viac podobností so situáciou z tohto roka, čo spôsobilo, že skôr v tomto roku opäť raketovo vzrástla jeho popularita. Na streamovacích službách FandangoNOW a napríklad aj na iTunes sa držal na vrcholoch rebríčkov.

nákaza
Zdroj: businessinsider.com

Štáb od marca upozorňoval na vážnosť koronavírusu

Soderbergh, ale aj zvyšok tímu, ktorý na filme pracoval, kvôli tomu stále zdieľali svoje myšlienky ohľadom koronavírusu. Jemu samotnému sa nepáčila reakcia vládnych zložiek krajiny a tak sa trochu rozhodol zobrať situáciu do vlastných rúk. Práve on bol jedným z iniciátorov toho, aby režiséri pristupovali k filmovaniu bezpečne a zodpovedne.

Popritom od apríla herci, ktorí sa vo filme objavili, nahrávali vlastné správy a odkazy. Matt Damon, Laurence Fishburne, Kate Winslet, Marion Cotillard aj Jennifer Ehle nahrali každý video, v ktorom odkazovali na dôležitosť umývania rúk, nosenia rúšok alebo piesňou podporili ľudí, aby vytrvali a boli zodpovednejší. Ian Lipkin, ktorý pôsobil pre film ako zdravotný konzultant, sám upozorňoval na to, aký dokáže byť vírus zákerný.

nákaza herci
Zdroj: themoviedb.org

Od marca sa teda hovorilo o tom, či by mal mať film Nákaza pokračovanie. Jeho režisér nám to konečne zodpovedal spôsobom jeho vlastným v podcaste Happy Sad Confused. Mimo iného zdieľal aj svoje myšlienky o natáčaní počas pandémie, ale zvolili si aj ľahšiu tému. Ako je v tejto zvukovej šou zvykom, moderátor Josh Horowitz sa spýtal na film, ktorý si vždy užije. Pre Soderbergha sú to teda filmy s Jamesom Bondom.

Čo hovoríte na to, že bude mať film Nákaza pokračovanie, aj keď pôjde iba o podobné myšlienky? Pozreli ste si film v tomto roku aj vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: indiewire.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -