Prvý teaser na reboot hororu Hellraiser nám ukazuje nového Pinheada

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Teaser na horor Hellraiser

Hulu zverejnilo prvý náhľad na chystaný reboot známej hororovej série. Teaser na film Hellraiser ukazuje jeho hlavného, temného záporáka. Tentoraz si pána pekla známeho ako Pinhead zahrá ženská predstaviteľka. Stvárňovať ho bude Jamie Clayton, ktorú môžeme poznať napríklad to seriálu Sense8.

Ikonická značka vznikla ešte v roku 1987. Bolo to na základe knižnej predlohy, ktorú napísal Clive Barker. On sám tiež režíroval aj prvý film. So značkou bol spojený do štvrtého dielu, keď ešte pôsobil ako producent na pokračovaní s názvom Bloodlines. Potom ju zanechal až do roku 2020. Vtedy dal najavo, že sa vracia aj pre reboot, aby ho produkoval.

Cenobiti opäť čakajú na svoje vypustenie

Nová ukážka nám toho neodhaľuje mnoho, iba ukazuje idúce červené písmená. Ale práve za nimi sa skrýva temná bytosť, ktorej vzhľad s ihlami trčiacimi z hlavy veľmi dobre poznáme. Zároveň nám aj odhaľuje dátum vydania. Poriadne desivý kúsok si budeme môcť vychutnať ešte pred Halloweenom, pretože na streamovaciu službu príde 7. októbra.

Príbeh sa bude sústreďovať na mladú ženu trpiacu závislosťami. Zahrá si ju Odessa A’zion známa z netflixovského Grand Army. Nájde prastarú skrinku s hádankou. Nie je si však vôbec vedomá toho, že jej úlohou je vypustiť Cenobitov, sadistické bytosti z inej dimenzie.

hellraiser cenobiti
Zdroj: gaamagazine.com

Prerábka je v naozaj majstrovských rukách

Ďalšími potvrdenými hercami sú Adam Faison (Everything’s Gonna Be Okay), Drew Starkey (The Devil All the Time), Brandon Flynn (13 Reasons Why), Aoife Hinds (Normal People), Jason Liles (Stereoscope), Yinka Olorunnife (The Transporter), Selina Lo (Q8 Unleashed), Zachary Hing (Halo), Kit Clarke (Leonardo)a hosťujúcimi hviezdami sú Goran Visnjic (The Boys) a Hiam Abbass (Blade Runner 2049).

Réžiu si tentoraz zobral na starosť David Bruckner, ktorého môžeme poznať ako tvorcu V/H/S či Temného domu. Scenár vytvorili Ben Collins a Luke Piotrowski. Podieľal sa na ňom však aj David S. Goyer, ktorého môžeme poznať nielen ako tvorcu Blade filmov, ale aj niekoľkých dielov Sandmana.

Jamie Clayton Pinhead
Zdroj: thehollywoodreporter.com

Pinhead s herečkou bol dobrým krokom

Teaser na film Hellraiser toho síce veľa neodhaľuje, ale všetky dostupné informácie odkazujú na to, že nás čaká kvalitné spracovanie. K tomu si ešte môžeme pridať aj fakt, že stvárnenie Pinheada herečkou Clayton chváli aj Doug Bradley. Ten je dnes už hororovou legendou, ale bol to práve on, kto stvárňoval pána pekla až v siedmych pokračovaniach.

Zaujali vás tieto informácie a navnadili na reboot hororu Hellraiser? Pozriete si ho po vydaní začiatkom októbra? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -