Turning Red: Chystaný film od Pixaru dostáva prvý trailer. Ukazuje značne inú formu pan(d)ických záchvatov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Turning Red dostáva prvý trailer

Disney nedávno oznámilo svoj 60. animovaný film, ktorý bude plný kúziel, Encanto. Ani ďalšia spoločnosť, ktorá pod nich patrí, Pixar sa nedá zahanbiť a prinášajú ukážku na ich chystaný film. Turning Red tak dostáva prvý teaser trailer.

Vidíme tu, aký dokáže mať na 13-ročné dievča vplyv, keď sa na ňu zameria mama, ktorá by najradšej všetko kontrolovala. K tomu si pridajte bežné starosti tínedžerského dievčaťa a problém môže byť na svete. V jednej chvíli je Mei Lee obyčajná pubertiačka na svojej hodine matematiky, v druhej už je obrovská červená panda, ktorá behá ulicami Kanady.

Nápor emócií, ktorý prinesie problém

Rozhodne zaujímavý prístup, ako sa pozerať na panický záchvat. Namiesto iných problémov tu dostávame transformáciu. Alebo inak povedané, film odpovedá aj na otázku (ktorú si zrejme nikto nepoložil). Ako by to vyzeralo, keby Hulk nebol zeleným obrom ale červenou pandou?

Animák prinesie aj niekoľko nováčikov k Pixaru. Hlasy hlavných postáv budú od hercov, ktorí ešte nedabovali vo „veľkom“ filme. Mei nahovorí mladučká Rosalie Chang. Jej príliš ochraňujúcu matku Ming, ktorá nikdy nie je príliš ďaleko od svojej dcéry (doslova), si zoberie skúsená herečka, Sandra Oh (Invincible, Raya a posledný drak).

turning-red-main
Zdroj: empire.com

Režisérka 8-minútového kraťasu, ktorý získal Oscara

Aj réžiu bude mať na starosti človek, ktorý pracuje na prvom celovečernom filme. Domee Shi už priniesla v roku 2018 snímku Bao, išlo však o krátkometrážny príbeh. Ten bol o oživenom knedlíčku baozi, ktorý sa žena snažila vychovávať ako svoje dieťa. Na prvý pohľad sa vám to môže zdať trochu strelené, ale verte nám, stojí za pozretie a vo svojich 8 minútach má viac čo povedať, ako by sa mohlo zdať (a prinesie aj nejakú tu slzičku).

O snímke sme sa prvý raz dozvedeli počas Disney Investors Call ešte v roku 2020. Vtedy bolo oznámené, že chystajú aj spin-off z Toy Story, ktoré sa má zamerať na pravdivý a reálny príbeh, ktorý stál za kozmonautom, ktorý inšpiroval Buzza Lightyeara. Zároveň na streamovaciu službu Disney+ mieria aj seriály, ktoré sú inšpirované celovečerákmi Hore a Autá.

pixar projekty
Zdroj: screenrant.com

Po viacerých projektoch konečne do kín

A skvelá správa je, že tento príbeh o veľkej červenej pande, ktorá vzniká z návalu emócií, si budeme môcť pozrieť v kinách. Na rozdiel od posledných – Raya a posledný drak, Duša a Luca, ktoré boli kvôli pandémii uvedené na streamovaciu službu (prípadne viaceré). Príbeh o dievčenskom animorfovi, Turning Red tak uvidíme v kinách od 11. marca 2022.

Ako sa vám zatiaľ páči animák od Pixaru Turning Red, ktorý dostal prvý trailer? Ide podľa vás o zaujímavý nápad premeny na veľké zviera, alebo je okopírovaný z iného spomínaného zdroja? Dajte nám vedieť do komentárov, čo si myslíte.

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -