Majú nový záporák a Obi-Wan spoločnú minulosť? Nový trailer na to odkazuje

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Majú záporák a Obi-Wan spoločnú minulosť?

4. máj je fanúšikom Star Wars známy ako deň tejto značky (vďaka transformovaniu známej frázy „May the force be with you“). Pri tejto príležitosti nám poskytli nový trailer na chystaný seriál z tohto sveta na Disney+ zameriavajúci sa na Kenobiho. Naznačuje nám, že nový záporák a Obi-Wan môžu mať spoločnú minulosť.

Tak sa najprv trochu pozrieme do histórie a do Klonových vojen. Tieto rozsiahle boje bol nakoniec ultimátnou pascou na rytierov Jedi. Po spustení Order 66 začalo ich masívne prenasledovanie a v neposlednom rade masakrovanie. Utekajúci používatelia Sily sa roztrúsili po celom vesmíre, kde sa skrývali, medzi nimi práve aj Obi-Wan.

Obi-Wan Kenobi prvý trailer
Zdroj: reddit.com

Jeden z Inkvizítorov je iný

Imperátor Palpatine dal teda zostaviť skupinu na Silu citlivých bojovníkov – Inkvizítorov. Bývalí Jediovia, ktorých prilákal svojimi sľubmi alebo im vymyl myseľ, zodpovedajú jemu a lordovi Vaderovi a lovia zostávajúcich na svetlej strane. Medzi nimi vyčnieva jedna postava, ktorá dostáva meno Reva. Hrá ju Moses Ingram.

V novej ukážke rozpráva na ostatných inkvizítorov a hovorí im o cieli hľadania Kenobiho aj v tých najzastrčenejších kútoch. Avšak neadresuje naňho týmto menom, ale označuje ho ako „Obi-Wan“. Zdanlivo malý detail môže, ale znamenať viac – označenie krstným menom môže znamenať, že mali práve spoločnú minulosť počas Klonových vojen.

obi-wan reva
Zdroj: heroichollywood.com

Zostalo jej meno

Samozrejme, tiež ide o bývalú rytierku Jedi. V seriáli Clone Wars sme ju však nemali možnosť vidieť a ide o novú postavu, takže sa len čaká na odhalenie jej tajomstiev. Avšak je tu ešte jedna vec – jej meno samotné popiera pravidlá Inkvizítorov.

Podobne ako si Sithovia zmenia meno po vstúpení na temnú stranu, im je odobrané ich meno a dostanú akýsi titul. Tak máme napríklad Grand Inquisitora, Fifth Brothera a podobne. Takto majú úplne potlačiť ich ľudskú stránku a ponechať im čo najmenej z ich predošlej individuality. A táto postava je síce označená ako Third Sister, ale stále je zostáva aj meno Reva.

nový dátum vydania Obi-Wan Kenobi
Zdroj: wallpapercave.com

Stále zostali časti z minulosti Jedia?

Tento záporák (teda záporáčka), ktorej sa Obi-Wan snaží vyhýbať, je ale v jeho očiach stále zrejme strateným Jediom. Preto on sám na ňu neodkazuje ako na jedného z Inkvizítorov, ale uvádza jej pravé meno – Reva. Tým môže pri nej nastať podobný konflikt, aký sme videli u Dartha Vadera v pôvodnej trilógii.

Môže byť teda v boji, kde bude rozpoltená medzi svojou minulosťou a súčasným službám Palpatinovi a Vaderovi. Zároveň je tým pádom stále otázne, ako úlohu zohrá medzi postavami Ewana McGregora a Haydena Christensena. Nepôjde síce o nosnú tému, ale určite jednu z podobne dôležitých ako samotná cesta Kenobiho.

Myslíte si, že uvidíme aj vnútorný boj inkvizítorky Revy? Podarí sa Obi-Wanovi jej ukázať cestu k svetlej strane alebo je navždy v službách Vadera? Dajte nám vedieť do komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. Jezisikriste pane, tento clanok je natolko gramatickou katastrofou, ze ho uz nie je mozne ani zmysluplne precitat. Ked uz niekto pouziva softver na preklad, tak by si mohol dat aspon tu namahu text zreeditovat. Hanba!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -