Hororový seriál Crystal Lake nám ukáže, čo sa dialo pred Piatkom trinásteho. Pracuje na ňom aj štúdio A24

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Vzniká seriál Crytal Lake

Jason Voorhees zažil niekoľko vzkriesení, o to posledné sa už nejaký čas snaží jeden z tvorcov pôvodnej série. Povedal nám, že na budúci rok by sme mohli dostať trinásty Piatok trinásteho, osud filmu je však kvôli právam stále nejasný. Medzitým však k značke vzniká prequel, ktorý bude nakoniec seriál a ponesie názov Crystal Lake.

Objednala si ho stanica Peacock a vytvoriť ho má Bryan Fuller. Ide o tvorcu, ktorý už stál za seriálmi Pushing Daisies, Hannibal, Americkí bohovia či najnovšie Star Trek: Discovery. On sám sa vyjadril, že je nesmierne nadšený, že projekt môže poviesť práve on.

bryan fuller crystal lake
Zdroj: thehashtagshow.com

Úspešný scenárista a štúdio A24

Jasona totiž objavil ešte ako 10-ročný chlapec v hororovom magazíne s názvom Famous Monsters. Odvtedy nad tým príbehom uvažuje. Zároveň povedal, že je rád, že ako producentská spoločnosť za ním stojí A24. Tí totiž dokážu posúvať hranice hororu a je vzrušený z toho, že môže skúmať územie kempu práve s nimi.

Práve tieto slová (a samotný názov) nám môžu naznačovať, o čom seriálový prequel bude, aj keď sú detaily neznáme. Ešte počas prvého filmu z roku 1980 sme sa dozvedeli, že práve v letnom tábore Crystal Lake sa v roku 1958 odohrali vraždy. Stála za nimi Pamela Voorhees (Betsy Palmer) a chcela nimi pomstiť smrť svojho zdravotne postihnutého syna, ktorý sa z nedbalosti poradcov utopil.

piatok trinásteho pamela voorhees
Zdroj: fridaythe13th.fandom.com

Pomsta matky ešte pred Jasonovým vraždením

Práve ona stála za kopiacimi sa telami počas prvého filmu. Samotný Jason sa tam objavoval iba vo flashbackoch a snových sekvenciách, až kým sme sa na samotnom závere nedozvedeli, že je stále nažive. Pre druhý film už tak preberá štafetu (či skôr mačetu) on.

V treťom filme dostáva hokejovú masku, vďaka ktorej sa stáva absolútnou ikonou žánru. Medzitým bol poslaný do pekla, stal sa kyborgom a zmeral si sily s Freddym Kruegerom. Kým sa toto všetko dialo, tak mladých ľudí zabíjala jeho matka. Práve na tieto udalosti by sa tak mohol zamerať seriál Crystal Lake.

crystal lake
Zdroj: fangoria.com

Komplikovaný boj o práva

Jeden seriál z tohto sveta už vznikol. V rokoch 1987-1990 vysielala kanadská televízia Friday the 13th: The SeriesTá si „požičala“ spomínané prostredie, ale samotný Jason v nej nefiguroval. Namiesto toho sa zamerala na celú radu prekliatych predmetov alebo udalostí. „Protagonista“ sa v nej nachádzať nemohol kvôli komplikovaným právam.

Tie v podstate riešia už niekoľko dekád aj scenárista pôvodných ôsmych filmov, Victor Miller a jeden z producentov pôvodnej série, Sean Cunningham. V roku 2021 medzi nimi prišlo konečne k vyrovnaniu, čo umožnilo druhému menovanému vyhlasovať, že príde ďalší film. Kto z nich však bude stáť za novým seriálovým prequelom však ešte známe nie je.

Máte radi sériu Piatok trinásteho a Jasona Voorheesa? Čo hovoríte na to, že vzniká prequelový seriál Crystal Lake? Myslíte si, že bude za vraždami stáť Pamela? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -