Dostaneme na budúci rok trinásty Piatok trinásteho? Jeden z pôvodných tvorcov to tvrdí

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trinásty Piatok trinásteho

Piatok trinásteho je zrejme každému známa slasherová séria. Jason Voorhees s hokejovou maskou a mačetou už pripravil o život nejedného tínedžera. Posledný vstup k značke prišiel pred trinástimi rokmi. A ak by toho nebolo málo, jeden z pôvodných tvorcov sľubuje na budúci rok trinásty film.

Prvý film prišiel ešte v roku 1980. Pravidelne prichádzali pokračovania, ktoré Jasona už definitívne pochovali, potom ho však nejakým zázrakom oživili. Tak počas deviatich filmov bojoval s telepatkou, skrýval sa v kanáloch Manhattanu, aj si prešiel peklom (doslova). Následne sa po prelome milénia dostal vo filme Jason X aj do vesmíru.

jason x
Zdroj: mubi.com

Deväť pokračovaní, crossover aj reboot

Roky po 2000 boli poznačené aj stretom veľkých filmových postáv a neobišlo to ani horor. Tak si v roku 2003 zmeral sily s antagonistom Nočnej mory z Elm Street vo filme Freddy vs Jason. Rok 2009 patril rebootu, ktorí fanúšikovia neprijali kladne a tak k nemu nevznikli ďalšie časti.

Tie má však stále záujem vytvoriť Sean Cunningham, tvorca pôvodnej série. Lenže naráža na jeden zásadný problém – Victor Miller, ktorý bol pri prvých ôsmych filmoch scenáristom, má odlišnú víziu. Tak už dlhšiu dobu medzi nimi prebiehalo súdne konanie o to, kto dostane práva na značku.

freddy vs jason
Zdroj: bloody-disgusting.com

Súdne konanie a nové informácie

Rok 2018 priniesol konečne značne zaujímavý rozsudok. Miller vyhral práva na scenáre, Cunninghamovi nepomohlo ani odvolanie. Má to však jednu medzeru – on vlastní tým pádom postavu „staršieho“ Vooorheesa, teda od deviateho dielu a ďalej. Tak opäť vyjadril svoj záujem o vytvorenie ďalšej časti.

Štyri roky bolo okolo nej ticho, teraz dostávame nové informácie. Tie prichádzajú aj vďaka popisu tvorcu na webe Cameo. Uvádza sa tam:

„Sean S. Cunningham režíroval a produkoval filmy Piatok trinásteho, vytvoril ikonického záporáka Jasona Voorheesa. Filmová séria má 12 vstupov, 13. je naplánovaný na budúci rok.“

Ďalší film na budúci rok?

Informácia je zaujímavá, lebo ak sa pokračovanie naozaj chystá, tak je okolo neho prekvapivo ticho. Nevieme ani či je to teda samostatný projekt nadväzujúci na predošlé filmy alebo sa podarilo medzi filmármi prísť k dohode a vytvoriť film spolu. Necháme sa však prekvapiť, čo má Jason v zásobe!

Máte radi túto hororú sériu a záporáka Jasona? Videli ste všetky filmy alebo iba niektoré vybrané? Chceli by ste vidieť ďalší? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -