Nemilosrdný vyhadzov. Ikonická hororová séria prišla o hlavnú hviezdu, dôvodom je toto vyjadrenie

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Séria Vreskot prišla o hlavnú hviezdu

Hlavná herečka z obnovenej série Vreskot si už v ďalších dieloch nezahrá, informuje portál The Hollywood Reporter. 33-ročná Melissa Barrera stvárnila titulnú rolu v posledných dvoch filmoch, teraz sa však s ňou môžeme rozlúčiť. Na svoje sociálne siete totiž pridala príspevok, ktorý sa veľmi necitlivým spôsobom vyjadroval k prebiehajúcej vojne Izraelu s Hamasom.

Konkrétne herečku pobúrilo, akým spôsobom izraelská armáda postupuje voči Hamasu v pásme Gazy. Do svojho príbehu na Instagrame pridala nasledovné tvrdenie:

„Pásmo Gazy je momentálne ako koncentračný tábor. Zaháňa všetkých spoločne do kúta, bez možnosti niekam odísť. Žiadna elektrina, žiadna voda… Ľudia sa z histórie vôbec nepoučili a len sledujú, ako sa to všetko deje. TOTO JE GENOCÍDA A ETNICKÉ ČISTKY.“

Štúdio sa od jej vyjadrení dištancuje

Prirovnanie územia, na ktorom Izraeliti bojujú o svoje práva, k jednému z najtragickejších období ich histórie, bolo príliš silnou šálkou kávy pre štúdio Spyglass, ktoré stojí za značkou Vreskot. Iba krátko po sformovaní herečkinho príspevku vydalo Spyglass vyhlásenie, že herečka v ich hororovej sérii končí.

„Stanovisko spoločnosti Spyglass je úplne jasné – máme nulovú toleranciu voči antisemitizmu a podnecovaniu k nenávisti v akejkoľvek forme. To zahŕňa aj falošné odkazovanie na genocídu, etnické čistenie, skresľovanie holokaustu a hocičoho ďalšieho, čo prekračuje hranicu vyjadrení o nenávisti.“

Titulná postava z posledných dvoch filmoch

Zo strany štúdia ide o prekvapivý a mimoriadne rázny krok, pretože herečka pridala desiatky príspevkov od 7. októbra, kedy Hamas napadol Izrael. Vo všetkých z nich nabádala k súdržnosti. Situáciu zatiaľ odmietla komentovať.

Barrera sa pridala do série Vreskot v roku 2022, kedy prišiel piaty film, ktorý niesol iba jednoduchý názov bez číslovky. Takto dali tvorcovia najavo, že ide o ľahký reboot, zároveň ho však šikovne prepojili so staršou generáciou hercov z predošlých filmov. Pre štúdio išlo o veľmi dobrý krok, čo sa prejavilo aj na tržbách. S rozpočtom 24 miliónov dolárov nový Vreskot priniesol zo svetových kás 139 miliónov dolárov. Počas tohto marca prišiel Vreskot 6, ktorý záujem o značku potvrdil – ten si priniesol z kín 169 miliónov.

vreskot melissa barrera jenna ortega
Zdroj: themoviedb.org

Núka sa logická náhrada?

Problémom pre budúcnosť série je, že Melissa Barrera v oboch spomenutých Vreskot filmoch stvárňovala hlavnú rolu Sam Carpenter. Otázne je, ako si tvorcovia poradia a dokážu ju nahradiť. Núka sa však logická voľba – role protagonistky by sa mohla ujať Jenna Ortega, ktorá si zahrala jej mladšiu sestru Teru. Okrem toho sa očakáva, že sa do ďalšieho filmu vrátia aj Mason Gooding či Jasmin Savoy.

Vreskot 7 bude režírovať Christopher Landon, ktorého môžeme poznať aj ako tvorcu hororovej komédie Všetko najhoršie. Našťastie pre neho kvôli štrajkom produkcia filmu zatiaľ nezačala, režisér tak bude mať čas na zmeny. So štúdiom Paramount, ktoré značku od jej obnovy produkuje, však budú musieť prísť s riešením.

christpopher landon vreskot vyjadrenie
Zdroj: X @screetureshow

Ťažká úloha pre režiséra

Landon pridal post na sociálnej sieti X (Twitter), ktorý však už bol medzitým vymazaný. Uvádzal v ňom: „Toto je moje vyjadrenie: 💔. Všetko je naprd, prestaňte po mne kričať. Nebolo to moje rozhodnutie.“ Zdá sa tak, že aj samotný filmár je z nečakaného konca herečky v sérii Vreskot zdrvený.

Čo hovoríte vy na to, že herečka Melissa Barrera dostáva padáka zo série Vreskot? Išlo podľa vás o správne rozhodnutie štúdia vzhľadom na jej komentár alebo bolo prehnané? Koho si viete teraz predstaviť vo vedení? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -