Padol nový rekord v rebríčku sledovanosti. Megahit o konci sveta dominuje na Netflixe

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Netflix mení rebríček nasledovanejších filmov

Netflix aktualizoval rebríček svojich nasledovanejších filmov, pretože nečakaná snímka poriadne zamiešala kartami. Do zoznamu TOP 10 snímok v anglickom jazyku s najvyšším počtom videní sa totiž prebojoval kúsok, ktorý bol pridaný iba koncom minulého roka. Stačil mu rekordne krátky čas na to, aby prilákal milióny divákov.

Reč je o apokalyptickom trileri Leave the World Behind. Príbeh je o manželskom páre, v ktorom postavy stvárnili Ethan Hawke a Julia Roberts. Jedného dňa im na dvere zaklopú dvaja neznámi (Mahershala Ali a Maya’la Herrold) a prichádzajú ich varovať pred masívnymi výpadkami elektroniky, ktoré môžu smerovať ku koncu sveta.

Leave the World Behind Netflix
Zdroj: Netflix

Unikátny pohľad na koniec sveta porazil aj Extraction

Napínavý film prichádzal s nejedným zvratom. Získal si pozornosť aj obsadením s hereckými esami (okrem spomenutých napríklad aj Kevin Bacon), ale aj menom tvorcu. Za filmom stojí Sam Esmail, ktorý je známy vďaka seriálu Mr. Robot. Tentokrát priniesol tiež hrozivú víziu, ktorá prišla na Netflix iba 8. decembra 2023.

Za 51 dní pôsobenia na službe (dáta sa merali k 28. januáru 2024) dokázala k obrazovkám pritiahnuť obrovské množstvo divákov a vyslúžila si 136,6 milióna zhliadnutí. Rovnaké množstvo mala aj komediálna detektívka Na Nože: Glass Onion, ak sa však porovnáva dĺžka filmov, apokalypsa predbehla aj prípad Daniela Craiga. Veľkým prekvapením však je, že sa dokázala prebojovať aj cez často oslavovaný akčný hit Extraction, ten je aktuálne na desiatom mieste s 135,7 milióna zhliadnutiami.

Netflix najsledovanejšie január 2024
Zdroj: Netflix / Screenshot

Zoznamu stále kraľuje rovnaký hit

Leave the World Behind nie je jediným filmom z roku 2023, ktorý si našiel miesto v rebríčku. Hneď pred ním, teda na siedmom mieste je akčný triler The Mother s Jennifer Lopez (136,4 milióna pozretí). Na šiestom mieste sa drží akčná komédia We Can Be Heroes s 137,3 milióna zhliadnutiami.

Prvá päťka sa drží stabilne. Na jej spodku je The Gray Man s 139,3 milióna pozretiami, štvrté miesto patrí Bird Boxu s 157,4 miliónmi. Prvú trojicu otvára The Adam Project, ktorý má už 157,6 milióna videní a na druhom mieste je satira Don’t Look Up so 171,4 miliónmi. Na prvom mieste sa stále drží Red Notice, ktoré má na účte 230,9 milióna zhliadnutí.

Čo hovoríte na to, ako sa pre Netflix aktuálne zmenil rebríček nasledovanejších filmov? Pozerali ste aj vy apokalyptický triler Leave the World Behind? Videli ste všetky zo zoznamu? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: screenrant.com; Netflix

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -