Tom Hardy, Pete Davidson a ďalšie veľké hviezdy sa ukážu vo filme o vojne vo Vietname

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film The Things They Carried s hviezdnym obsadením

Film The Things They Carried bude pojednávať o skupine mladých vojakov počas vojny vo Vietname. Bude natočený na základe knižnej predlohy, ktorú v roku 1990 napísal Tim O’Brien. O réžiu sa postará Rupert Sanders (Snehulienka a lovec, Ghost in the Shell). Film si získal na dražbe počas virtuálnej udalosti American Film Market.

Skvelým faktom ale je akých hercov sa podarilo na natáčanie filmu režisérovi získať. Vo filme sa tak ukáže Tom Hardy (Venom), Tye Sheridan (Ready Player One), Pete Davidson (The King of Staten Island), Bill Skarsgard (TO), Stephan James (Farba vížazstva), Moises Arias (Monos), Ashton Sanders (Moonlight) a Angus Cloud (Euphoria). Ide o skutočný výber áčkových hercov, tak sa máme rozhodne na čo tešiť.

film the things they carried obsadenie
Zdroj: irishcinephile.com

Skupina mladých vojakov sa stráca nielen v teréne

V knihe boli skôr kratšie príbehy o tejto jednotke ako takej, preto nemáme očakávať žiadne hlavné a vedľajšie role. Oficiálny príbeh hovorí o skupine mladých mužov z jednotky Alpha Company, čaty amerických vojakov. Sú poslaní na pozemné boje počas vojny vo Vietname. Takto putujú od dediny k dedine a keď vidia chaos a zmätok, tak sú stratení v navigácii nielen krajinou, ale aj v labyrinte mentálnych a emocionálnych terénov. Takto bojujú o prežitie seba a seba navzájom, ale aj o svoju nevinnosť a zdravý rozum.

Film The Things They Carried bude nielen vizuálnym dielom, ale pokúsi sa zhrnúť aj meditačné roviny z knihy. O’Brian vo svojej, teraz už americkej klasike, sa totiž veľmi silno zamýšľa aj nad témami strachu a odvahy, viny a straty, vykúpenia a lásky, trúchlenia a hĺbky vecí, ktoré sú s nim spojené a ktoré kvôli tomu nosíme v živote. Rupert Sanders, režisér, sa o ňom vyjadril takto:

„The Things They Carried je krásne napísanou prácou a asi vo mne najviac vyvolala pocity zvnútra, keď som ju čítal. Pre mňa posúva subjekt osudov mladých mužov až do akejsi naprirodzenej roviny a skúma tak hlboké ľudské pocity, ktoré máme v sebe každý . Žijeme v tak pohnutej dobe a preto témy o láske, strachu a smrteľnosti, ktoré Tim preskúmal pred 30 rokmi, môžu dnes rezonovať ešte silnejšie. Som tak nadšený ohľadom obsadenia, ktoré sme dali dohromady. Toľko mladých hviezd z rôznych prostredí sme snáď nevideli od čias Čaty alebo Outsiderov.“

Na filme pracuje pozoruhodný tím

Produkcia snímky by mala začať skoro v roku 2021 a hovorí sa o tom, že natáčanie začne v Thajsku. Scenár napíše Scott B. Smith, ktorý bol za svoj film Jednoduchý plán nominovaný na Oscara. Produkciu bude mať na starosti práve spoločnosť Toma Hardyho s názvom Hardy Son & Baker. Ako výkonní producenti budú asistovať aj David Zander a Amy T. Hu.

film the things they carried
Zdroj: military.com

Skutočne pozoruhodný tím, ktorý sa dal dohromady na prípravu filmu. Môžeme len súhlasiť s režisérom, že dal dokopy pekne silnú skupinu áčkových hercov. O to viac, keď sa ukážu v silnom príbehu, ktorý vyvolá množstvo emócií. O to viac, že kniha, ktorú Tim O’Brien napísal, je sčasti biografická. Naozaj totiž slúžil vo vojne vo Vietname a tak v nej zhrnul aj svoje skúsenosti. Zrejme aj to je dôvodom, prečo bola nominovaná na Pulitzerovu cenu.

Ako zaujal vás film The Things They Carries? Tešíte sa viac na silný príbeh alebo na to, že uvidíte takto pohromade také mladé herecké esá? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: movieweb.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -