Film Ferrari, vysnený projekt Michaela Manna sa opäť rozbehol. Kto vystriedal Hugha Jackmana v hlavnej roli?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Ferrari môže opäť štartovať

Michael Mann určite nie je vo vodách Hollywoodu žiadnym novým menom. Je to tvorca známych filmov ako Posledný Mohykán, Neľútostný súboj či Collateral. Keď sa ho ale za poslednú dekádu pýtajú na jeho vysnený projekt, vždy povie, že je to film Ferrari o známom automobilovom podnikateľovi. A takmer tak dlho sa snaží projekt zrealizovať.

Opätovne ho nakopol úspech filmu Le Mans ’66, kde si svoje sily zmerali Ford a Ferrari. Vtedy obsadil hlavnú úlohu Enza Ferrariho a za volant super rýchlych áut si mal sadnúť Hugh Jackman. Práve vtedy ale boli produkcie filmov zastavené kvôli celosvetovej pandémii.

film ferrari
Zdroj: deadline.com

Nový herec v hlavnej roli

Teraz ale môže opätovne štartovať. Herca v hlavnej úlohe však vymenili, po novom si Enza zahrá Adam Driver. Pridali sa aj dve nové herečky. Penelope Cruz si zahrá jeho manželku Lauru a Shailene Woodley stvárni jeho milenku Linu Lardi.

Scenár k filmu píše Troy Kennedy Martin, ktorý je známy predovšetkým pre film Lúpež po taliansky. Vychádza pri tom z knihy Enzo Ferrari: The Man and the Machinektorú napísal Brock Yates. Mann slúži zároveň ako producent a v rozhovore pre portál Deadline sa vyjadril, že je nadšený na nakrúcanie, ktoré začne v lete. Bude to predovšetkým na lokalitách Modena a Emilia-Romagna.

ferrari obsadenie
Zdroj: 123moviesfull.pw

Staví všetko na jedny preteky

Enzo Ferrari bol pôvodne automobilovým pretekárom a tejto svojej vášne sa nikdy nevzdal. Pôvodne založil pretekársky tím Scuderia Ferrari Grand Prix, ktorý položil základ jednej z najznámejších automobilových spoločností. Doteraz zostáva osobou v automobilovom priemysle, ktorá ovplyvnila celé generácie. Film sa ale zameria na konkrétnu etapu v jeho živote.

Presunieme sa do leta 1957. Pôvodný pretekár bojuje, aby udržal svoju firmu, ktorú s manželkou Laurou vybudoval z ničoho. Teraz je na pokraji bankrotu. Ich temperamentné manželstvo navyše poznačí strata syna. Krízu a stratu sa snaží zažehnať a všetko staví na jediné preteky – 1000 míľ naprieč Talianskom. Preteky, ktoré vstúpili do dejín, slávna Mille Miglia.

mille miglia
Zdroj: ferrari.com

Tradičné aj špeciálne efekty

Film Ferrari má rozprávať predovšetkým (ako aj názov pôvodnej knihy hovorí) o mužovi a jeho stroji. Preto pre film nemohli konať inak, iba najať tím na praktické efekty. Samozrejme ale nebudú chýbať aj efekty špeciálne, ktoré prinesie spoločnosť STXfilms Motion Picture Group.

Ich riaditeľ predstavenstva Adam Fogelson sa však vyjadrili, že nepôjde len o jednostranne zameraný príbeh. Je to neobyčajný a emotívny príbeh a sú radi za výber hercov, ktorí pre neho spravili. Kariéra Penelope Cruz sa stáva legendárnou s každou rolou, ktorú vezme (Fogelsonove slová, s ktorými sa dá ale jedine súhlasiť). A Adam Driver je podľa neho jedným z najviac fascinujúcich a talentovaných hercov dneška.

house of gucci
Zdroj: vulture.com

Fantastický výber hercov aj pre štáb

Driver si počas minulého roka strihol tri role – zahral si v dráme Anette a v dvoch filmoch Ridleyho Scotta Klan Gucci a Posledný súboj. Nominácie na Oscarov sú známe a viacerým jeho fanúšikom je ľúto, že on nedostal žiadnu ani za jednu zo spomenutých úloh. Uvidíme, ako bude presvedčivý ako Enzo Ferrari.

Ste radi, že sa film Ferrari opäť rozbehol? Čakáte na túto snímku podobne ako režisér? Čo hovoríte na obsadenie Adama Drivera do hlavnej role a pridanie Penelope Cruz? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -