Nachádza sa John Wick vo videohre? Podľa šialenej fanúšikovskej teórie je to možné

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

John Wick vo videohre, ale nie tej, ktorej myslíte

To, že o nejaký čas vyjde na PlayStation 4 hra s tematikou s jednej obľúbených postáv Keanu Reevesa, je jasné. Jej názov bude znieť John Wick Hex, ale tu nie je reč o nej. Zamysleli ste sa nad tým, ako môže John Wick prežiť všetko, čo prežíva?

Niekoľko fanúšikov na Reddite sa totiž zamyslelo, a to nie málo. Prišili k záveru, že celý dej tejto filmovej série sa odohráva v rámci videohry. Začali jednoduchým faktom – John vždy zabije niekoľko obyčajných chlapov, kým sa dostane k niekomu dôležitejšiemu, s kým si pomeria sily. Niečo ako boss na konci úrovne, no nie?

john wick boj
Zdroj: kungfukingdom.com

NPC a bossovia

Pri postavách je na mieste zostať aj ďalej – väčšina postáv funguje iba pri interakcii s hlavným charakterom. Niečo ako takzvané NPC, teda nehrateľné postavy. A tie sa neschyľujú k násiliu priamo, prípadne len nejak v pozadí.

Toto by sa dalo rozpracovať aj viac. Postavy sa s Johnom rozprávajú, takže ide iba o dialóg. Ak sa bojuje, tak vidíme iba akčné scény, málokedy sa tieto scény prelínajú alebo plynule striedajú. Vidíte teda už aj vy paralelu medzi priamou akciou v hre a cutscénami, ktoré slúžia na doplnenie deja?

john wick dialog
Zdroj: atomtickets.com

John Wick vo videohre zbiera health packy

Vráťme sa ešte k tomu základnému faktu, prečo predpokladať, že je John Wick vo videohre. Wick sa zakaždým zraní, ale jeho zranenia dlho nevydržia. Ako by to dokázal bez healovania alebo postupného dopĺňania zdravia? A nezbiera on náhodou cestou health packy?

Ako ozdravovacie centrum alebo respawn point by mohol slúžil hotel Continental. Tam sa zastavuje všetka akcia, postavy nesmú nič konať a dokonca slúži aj na doplnenie zásob. Okrem vyššie spomínaných teda môže perfektný ako miesto, kde si uložiť proces hry – safehouse.

john wick continental
Zdroj: slashfilm.com

Čo keď zistí, že jeho ženu zabili tvorcovia?

A čerešničkou (alebo nábojnicou?) na torte, je zbieranie mincí. Presne ako v Super Mariovi. A teraz priestor, kde sa teória naozaj dostáva do zaujímavých koľají: Čo keď je John Wick vo videohre a dozvie sa, že sa tvorcovia rozhodli zabiť jeho ženu? Rozbehne pomstu proti nim?

Toto by bolo zaujímavé sledovať. Ale fanúšikovia s teóriami zašli ešte ďalej. A vôbec to neznie tak neuveriteľne. Čo keď sa dej Johna Wicka skutočne odohráva iba v simulácii? No a o akej inej v tomto prípade hovoriť, ako o samotnom Matrixe?

matrix john wick
Zdroj: lynxotic.com

John Wick alebo Thomas Anderson?

Tak v prvom rade – obe vychádzajú v rovnaký dátum (resp. aspoň mali počas mája 2021). Hlavnú úlohu v oboch prípadoch stvárnil Keanu Reeves, k hereckému obsadeniu sa ale pridal aj Laurence Fishburne. Sú to síce dve rozdielne značky od rozličných tvorcov a štúdií, ale podobností je niekoľko…

Je teda John Wick vo videohre, alebo je to Neo na jednej z ciest do Matrixu? Rozbehne v budúcnosti John pomstu na oveľa viac metafyzickej úrovni? Asi to príliš nemusíme očakávať, ale šanca predsa len vždy existuje. Hlavne v súčasnom čase pokračovaní, rebootov, spin-offov a crossoverov.

Pozreli by ste si radšej odhalenie, že je John Wick vo videohre, alebo v Matrixe? Dajte nám vedieť v komentároch!

Zdroj: cinemablend.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -