Drsná akcia Komančov proti Predátorovi. Aj to ukazuje trailer na Prey

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Prey

Piaty vstup do sveta Predátorov nás zoberie na miesta, ktoré sme ešte nikdy v sérii nevideli. Je totiž zároveň prequelom, ktorý sa bude odohrávať v roku 1719. Z modernej éry sa teda presunieme do Ameriky, ktorá ešte stále nie je úplne kolonizovaná a do kmeňa Komančov. Ich stretnutie s mimozemskou hrozbou bude drsné, ako ukazuje aj trailer na film Prey.

Sústreďuje sa na mladú ženu Naru (Amber Midthunder), ktorá chce byť vo svojom kmeni bojovníčkou. Ostatní si však nemyslia, že by si mala zaslúžiť tento titul. Vydáva sa teda na nebezpečný lov medveďa, pri ktorom uvádza, že dostala znamenie z nebies, aby to spravila.

Väčšia hrozba pre potenciálnu bojovníčku

Avšak tvárou v tvár hrozbe objaví ešte jednu. Zatiaľ jej neviditeľnú (ale o to hrozivejšiu), nám je však jasné, o akého lovca ide. Predátora, ktorý si hľadá svoju korisť (od toho aj názov filmu). Začína sa krutý a zúrivý boj a naháňačka, ktorá môže mať iba jedného víťaza. Naru tak musí ochrániť jej ľudí pred prichádzajúcim masakrom.

Bojuje sa tu nielen lukmi, ale vidíme, že proti predátorovi stojí aj niekoľko kolonizátorov. Avšak vieme, že ani moderné zbrane neboli pre neho žiadnym ohrozením, tak sme si istí, že chlapi s mušketami nebudú mať dlhú životnosť. Vidíme, že ani zmena prostredia a zníženie rozpočtu neuberie z akčnosti a pár poriadne nervy drásajúcich momentov.

film prey
Zdroj: collider.com

Režisérova zmena prostredia sa zrejme vypláca

Dan Trachtenberg sa rozhodol vymeniť džungľu, Los Angeles aj fiktívnu krajinu Val Verde v súčasnej dobe. Aj keď ide o sci-fi, tak chce priniesť historickú presnosť na miesta, kde je to potrebné. Komančov chcú zobraziť naozaj presvedčivo a je to poznať. Vizuály a vzhľady postáv sú očarujúce.

Preto sa vo filme objavia aj reálni príslušníci pôvodných národov a piatich kmeňov. Budú tu Dakota BeaversStormee Kipp a Julian Black Antelope. Okrem nich si zahrajú Stefany MathiasMichelle Thrush a hlavne Dane DiLiegro ako hrozivý Predátor.

Prey ukážka
Zdroj: 20th Century Studios

Lukmi a mušketami proti Predátorovi

Trailer na film Prey nám potvrdzuje predtým zverejnený dátum vydania. Na streamovaciu službu Hulu príde 5. augusta. Na prelome leta nás teda čaká drsný boj s pôvodnými Američanmi a vždy krvavým Predátorom. Vtedy sa budeme môcť presvedčiť, či sa ho podarí poraziť a či Naru získa vytúžený status bojovníčky.

Ako sa vám páči nová ukážka na film Prey? Čo hovoríte na zasadenie Predátora do roku 1719 medzi Komančov? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -