Prvá ukážka na film Prey prináša Predátorov do novej éry

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvá ukážka na film Prey

Bola nám predstavená prvá ukážka na film Prey, o ktorom sa dlho hovorilo. Snímka pôsobí ako unikátne zaradenie do série Predátora, kde týchto mimozemských lovcov prinesie do úplne novej éry, kde sme ich nikdy predtým nevideli. Zároveň nám zverejňuje aj dátum vydania, kedy sa snímky dočkáme na streamovacej službe Hulu.

Zasadený je do obdobia pred 300 rokmi do kmeňa Komančov. Budeme sledovať príbeh mladej ženy, Naru, vysoko skúsenej a zapálenej pre boj. Bola vychovávaná v tieni tých najväčších lovcov, ktorí kedy prechádzali Veľkými pláňami. Keď nebezpečenstvo ohrozuje jej kemp, je pripravená spraviť všetko preto, aby ochránila svojich ľudí.

Mladá žena z kmeňa Komančov proti Predátorovi

Lenže korisť, ktorú sleduje a konečne konfrontuje, sa ukáže ako vysoko vyvinutý mimozemský predátor. Disponuje technicky rozvinutým arzenálom a tak prichádza k hrozivému stretu medzi dvomi veľkými nepriateľmi. Film teda poskytne unikátny náhľad na tematiku lovca a loveného, ktorá sa neustále mení. Koniec koncov sa tak vracia aj ku koreňom série, keď sme v hlavnej úlohe protimimozemského bojovníka videli Arnolda Schwarzeneggera.

Na začiatku vidíme herečku Amber Mindhunter (Legion) ako uteká pred nevidenou hrozbou z lesa. V tráve uvidí ďalšieho skrývajúceho sa bojovníka. Na jeho čele iba v zopár sekundách vidíme ikonické tri bodky a už vieme, čo sa skrýva medzi stromami.

prey mindhunter
Zdroj: sffgazette.com

Od režiséra Cloverfieldu a scenáristu Jacka Ryana

Už toto stačí, aby nadšenie stúplo o niekoľko percent. Zároveň vieme, že po posledných pokusoch príde na túto sériu unikátny náhľad. O réžiu sa postará Dan Trachtenberg, ktorý stojí za filmom Ulica Cloverfield 10. Zároveň priniesol aj jednu z epizód Black Mirror (Playtest) a niekoľko častí seriálu The Boys.

Scenár napísal Patrick Aison, ktorý priniesol mnoho dielov zo seriálového Jacka Ryana. Produkciu si berie na starosť John Davis, ktorý pracoval aj na poslednom vstupe do série, Predátor: Evolúcia. Snímka vznikala pod hlavičkou štúdia 20th Century Studios.

prequel Prey
Zdroj: nerdist.com

Medzi Komančov nás privedie v lete

Ukážka na film Prey nás preniesla tri storočia dozadu do kmeňa Komančov. Skvelou správou teda môže byť aj to, že na produkcii je zúčastnená aj Jhane Meyers. Práve ona sa hlási ako príslušníčka tohto kmeňa a stará sa o ich autentické a čo najpresnejšie zobrazenie na filmovom plátne.

Vo filme si okrem Mindhunter zahrajú aj Dane DiLiegro alebo Dakota Beavers. Vidíme, že nás čaká unikátny pohľad na tematiku lovu, kde odhodlaná indiánka čelí veľkej mimozemskej hrozbe. Ako bude tento napínavý súboj prebiehať sa budeme môcť presvedčiť 5. augusta na streamovacej službe Hulu.

Ako sa vám zatiaľ pozdáva prvé krátke video z filmu Prey? Páči sa vám zasadenie Predátora do obdobia pred 300 rokmi? Ako si myslíte, že obstojí v boji proti Komančom? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -