6. séria Black Mirror sa chystá a vráti sa po rokoch na Netflix

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

6. séria Black Mirror je v príprave

Po rokoch dohadovania a prepisovania zmlúv sa to podarilo potvrdiť. 6. séria Black Mirror sa chystá a príde opäť na Netflix. Stane sa tak po pauze trvajúcej tri roky, kedy sme dostali zatiaľ poslednú, piatu sériu. Tá zmenila formát smerovania seriálu, keď zmenšila počet dielov, ale predĺžila ich stopáž.

Prvé dve série pochádzajú z kanálu Channel 4. Po nich ich prebral Charlie Brooker so spoločnosťou House of Tomorrow a preniesol ich na streamovaciu službu Netflix. Epizódy podľa divákov stúpali na kvalite a hlavne sa v nich objavovalo aj viac hviezdneho obsadenia.

black mirror
Zdroj: techbyte.sk

Piata séria s hviezdnymi tvárami

Toto sa naplno prejavilo v spomenutej piatej sérii. Obsahovala iba tri epizódy, každá z nich však mala dĺžku viac ako 60 minút a zvučné herecké mená. V epizóde Striking Vipers si zahrali Anthony Mackie a Yahya Abdul-Matteen II, časť Smithereens mala Andrewa Scotta, známeho ako Moriartyho zo Sherlocka. A v najviac prezentovanej a reklamovanej časti Rachel, Jack and Ashley Too si zahrala Miley Cyrus ako popová hviezda.

Nie je ešte jasné, či sa bude aj nasledujúca séria držať podobného konceptu alebo opäť prinesie viacero epizód. Avšak produkčná spoločnosť sa vyjadrila, že vidia opäť jednotlivé epizódy viac kinematograficky a ako samostatné filmy. Je teda pravdepodobné, že pôjde o rovnaký štýl. O obsadení hercov sa momentálne jedná.

nový projekt Black Mirror
Zdroj: dailymail.co.uk

Náročná cesta k potvrdeniu

Šiesta séria je príjemnou správou, nakoľko nebolo jasné, či vôbec vznikne. Charlie Brooker a spoluautorka seriálu Annabel Jones totiž opustili spoločnosť House of Tomorrow. Založili si svoju vlastnú, ktorá vystupuje pod názvom Broke and Bones. Netflix bol však pri nej veľmi rýchly a podpísal si spoluprácu s ňou na 5 rokov nemalou čiastkou 100 miliónov amerických dolárov.

Pod nimi vydali napríklad známe koncoročné paródie na dokumenty Death to 2020 a Death to 2021. Medzitým priniesli napríklad špeciál Attack of the Hollywood Clichés!, ktorý moderuje Rob Lowe. Samozrejme, už jeho názov napovedá, že si poriadne posvietil na najväčšie klišé, ktoré dávajú filmári do svojich projektov.

Death to 2020 trailer
Zdroj: nme.com

Menej prípadov, viac nakrúcania

Avšak Brooker sa stále vyjadroval, že nevie, či 6. séria Black Mirror vznikne. V rozhovoroch hovoril, že si nechce brať takúto zodpovednosť v súčasnej pandemickej dobe. Lenže s klesajúcimi počtami prípadov, uvoľnením opatrení a hlavne návratom k normálnym produkciám priniesol pre fanúšikov skvelú správu. Nová séria už je v príprave.

Potešila vás informácia, že príde ďalšia séria Black Mirror? Očakávate podobný koncept ako pri predošlej alebo návrat k pôvodnému formátu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -