Film Jumanji 4 je potvrdený a určite nás nebude nudiť. Čo môžeme čakať?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Jumanji 4 nadviaže na predošlé dve časti

Film Jumanji 4 bol potvrdený režisérom predchádzajúcich dvoch častí, Jakeom Kasdanom. Séria sa začala v roku 1995 pod taktovkou iného tvorcu – Johna Johnsona. Bola založená na knihe pre deti z roku 1981 od autora Chrisa Van Allburga.

Hlavnú úlohu v rodinnej dobrodružnej komédii stvárnil Robin Williams. Ako malý chlapec bol vtiahnutý do spoločenskej hry, odkiaľ bol vyslobodený až o niekoľko rokov neskôr. Hra sa preniesla do skutočného sveta, a aby sa všetko vrátilo do starých koľají, musela byť dohraná.

film jumanji 4
Zdroj: oneroomwithaview.com

Nečakané sequely

Asi už nikto neočakával, že príde pokračovanie. V roku 2017 ale spomínaný režisér priniesol napoly sequel, napoly reboot s podtitulom Vitajte v džungli. Spoločenská hra sa preniesla na konzolový cartridge, a tak nám snímka priniesla charaktery ako poznáme z videohier.

Ich úloh sa zhostili Dwayne Johnson, Jack Black, Karen Gillan a Kevin Hart. Vytvorili tak skvele pracujúcu hereckú štvorici a predviedli nezabudnuteľné herecké výkony. Predsa len, herci museli hrať ľudskú postavu, ktorá ich ovládala vo videohre.

Jumanji: Ďalší level RECENZIA
Zdroj: wall.alphacoders.com

Takmer presne o dva roky neskôr (v roku 2019) opäť v decembri prišlo ďalšie pokračovanie. Dostalo príznačný titul Ďalší level a opakovalo úspech predošlej časti – zarobilo v kinách po celom svete 797 miliónov dolárov.

Skvelé herecké výkony

K pozitívnemu prijatiu od kritikov a divákov určite prispelo aj rozšírenie hereckého obsadenia. Pridali sa napríklad Danny DeVito alebo Danny Glover (herecká hviezdy spred troch dekád) ktorí prispeli mnohými komickými momentami. Rozhodne bolo veľmi vtipné vidieť Rocka, ako sa snaží hrať DeVita.

Jumanji: Ďalší level RECENZIA
Zdroj: thesun.co.uk

Jedným z hercov, ktorý sa pridal, bol aj Rory McCann (ktorého môžeme poznať predovšetkým zo seriálu Hra o tróny). Ten sa postaral o stvárnenie hlavnej zápornej postavy. Novinkou pri nej bolo, že dostala aj silné a slabé stránky ako hrateľné postavy.

Nová hrateľná postava

Nebola to vôbec náhoda, pretože nám tvorca chystaného Jumaji 4 prezradil, že Jurgen Brutálny (meno postavy) bude voliteľný pre tento diel. Ktorá z postáv sa dostane do jeho role sme už teraz zvedaví.

O tom, kto bude záporákom v chystanej časti a v podstate o akýchkoľvek ďalších informáciách ale Kasdan nehovorí veľa. Povedal, že by nám iba veľmi rád prezradil viac detailov, ale nemôže. Potvrdil ale jeden fakt – predošlé Jumanji obsahovalo scénu po titulkoch, ktorá naznačila viac deja z reálneho sveta.

Jumanji: Ďalší level RECENZIA
Zdroj: thesun.co.uk

Jake Kasdan povedal, že jednania o filme sa rozbehli ešte pred vypuknutím pandémie koronavírusu. Vyjadril sa, že je s hercami už viac-menej dohodnutý a vrátia sa k jednaniam, keď sa všetci usadia. Celý tím sa zatiaľ snaží, aby bol film rovnako kvalitný ako predošlé dve časti (a aby sa podľa tvorcu „vedel postaviť na vlastné nohy“).

Odložené Kasdanove projekty

Režisér v súčasnosti nemá šťastie zo svojimi projektami. Jeho chystaný akčný thriller pre Netflix Red Notice bol zastavený počas natáčania kvôli obavám o zdravie. Prepuknutie pandémie zastavilo aj chystané práce na jeho ďalšom filme pre DCEUBlack Adam.

Zdroj: behance.net

Preto zostáva dúfať, že sa práca Kasdanovi čo najskôr rozbehne a bude sa môcť naplno pustiť aj do príprav na Jumanji 4. Podľa vlastných slov si dá ale radšej načas a prinesie ho neskôr, aby nám doručil originálne nápady a slušnú porciu zábavy.

Páčil sa vám film Jumanji: Ďalší level? A tešíte sa na ďalšiu časť? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -