Ridley Scott má 4,5-hodinovú verziu Napoleona. Uvidíme ju niekedy? Rozhodnúť má Apple

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prinesie Ridley Scott 4,5-hodinový film Napoleon?

Ešte tento rok sa na plátnach objaví Joaquim Phoenix ako známy vládca a dobyvateľ Napoleon Bonaparte. Film je už tak sám o sebe vyše dve a pol hodinovým eposom, ktorý sa pozrie na viaceré aspekty života historickej osobnosti. Jeho režisér Ridley Scott však prezradil, že má pre snímku Napoleon ešte vlastnú, dlhšiu verziu. Uvidíme ju niekedy?

Snímku síce prináša do kín Sony, ale vznikal pod hlavičkou spoločnosti Apple. Práve na ich streamovaciu službu tak poputuje po jeho premiére, ktorá bude 22. novembra 2023. A tak to bude práve Apple, ktorý má rozhodnúť o tom, či bude niekedy 270-minútová režisérova verzia zverejnená.

ridley scott napoleon
Zdroj: maltatoday.com.mt

Apple rozhodne, či ju uvidíme

To tvorca filmu prezradil v rozhovore pre portál Empire Magazine (čo zdieľal portál World of Reel). Povedal, že má pre nás „fantastickú“, štyri a pol hodinovú verziu. Povedal, že by bol nesmierne rád, keby spoločnosť, ktorá projekt financovala, niekedy túto verziu začala premietať. Doplnil, že verziu, ktorú teraz majú, je podľa neho „stále slabá“.

Pôvodný režisérsky zostrih sa mal okrem samotného vládcu zamerať aj na postavu Joséphine, ktorú si vo filme zahrá Vanessa Kirby. Pozrieť sme sa mali na jej život nielen ako na družku francúzskeho cisára, ale aj ako ho viedla, kým ho stretla.

napoleon vanessa kirby
Zdroj: koimoi.com

Videli by sme tak viac Vanessy Kirby

Práve Kirby (ktorú sme mohli vidieť aj v poslednom Mission: Impossible) hovorila pre magazín Empire prvý raz o témach filmu. Povedala, že skvele vystihuje Napoleonovu psychiku, ktorá je tak zvláštna. Nemali by sme ho vnímať ako krásneho človeka. Bol totiž diktátorom a vojnovým zločincom, ktorý zabil stovky a tisícky mužov len na rozšírenie ríše, ktorá aj tak upadla.

Tak bola jeho psychika nielen zvláštna, ale aj pekelne nebezpečná. A film má byť toho portrétom. Koncom novembra teda môžeme byť toho svedkami v 158 minút dlhom historickom epose, zostáva nám však stále dúfať, že niekedy uvidíme aj pôvodnú, skoro o dve hodiny dlhšiu verziu Ridleyho Scotta.

Čo hovoríte na to, že má Ridley Scott 4,5-hodinovú verziu filmu Napoleon? Uvidíme ju podľa vás niekedy? Patríte vy medzi divákov, ktorí by prišli na jeho premietanie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -