Vládca, milovník, tyran aj legenda. Tak nám je predstavený Napoleon v prvom traileri na epos od Ridleyho Scotta

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvý trailer na film Napoleon

Režisér Ridley Scott prinesie ďalší historický epos. O tom nemôžeme pochybovať, keď si pozrieme prvý trailer na jeho film Napoleon. Jedného z najslávnejších panovníkov histórie a jeho vzostup k moci si tu zahrá Joaquin Phoenix. Uvidíme však aj iné stránky tohto francúzskeho samokorunovaného cisára.

Ukážka nás zavádza do ulíc Paríža plných chaosu v roku 1793. Na popravisko práve putuje Mária Antoinetta a celá krajina sa pod vládou teroru môže rozpadnúť. Jeden muž musí prevziať ochranu nad ňou a nebude to nikto iný, ako Napoleon Bonaparte. Od generála vidíme cez ťaženia obrovský postup, až kým nevtrhne s ozbojencami do paláca, aby mu bez prostestov mohli na hlavu nasadiť korunu.

Úspešné ťaženia aj dobývanie srdca

Boje sú umne vystriedané konverzačnými scénami, cez ktoré spoznávame Joséphine, budúcu cisárovnú. Stvárnila ju tu Vanessa Kirby. Okrem spomenutej dvojice tu hrajú Tahar Rahim, Ben Miles, Matthew Needham či Paul Rhys. Medzi nimi sú aj muži, ktorí vidia v novom panovníkovi hrozbu (označujú ho za háveď, čo drží svet v zajatí) a sú pripravení ho zastaviť.

Z ukážky aj z dejín však vieme, že jeho brilantné stratégie čítali jedno víťazstvo za druhým. Ťaženie do Ruska, v ktorom pripravil nejednu pascu, však môže značiť začiatok jeho konca. Za dianie snímky však uvidíme osobnosť nielen ako cisára a tyrana, ale aj ako milovníka a legendu.

napoleon
Zdroj: nme.com

Háveď, čo drží svet v zajatí

Režisér už len ukážkou opätovne dokazuje svoje majstrovstvo v tomto žánri. Jeho snímky Gladiátor či Kráľovstvo nebeské sú dodnes milované a opakovane pozerané fanúšikmi. Otázkou je, či sa mu podarí niečo podobné potvrdiť aj Napoleonom.

Film pripravoval pod hlavičkou štúdia Sony Pictures, svoj podiel však mal aj Apple. Preto sa historický epos objaví aj na ich streamovacej službe. Ešte pred tým si ho však diváci budú môcť vychutnať na veľkom plátne v kine a to od 22. novembra.

Ako sa vám páči trailer na film Napoleon? Pôjde podľa vás o ďalší historický megafilm od Ridleyho Scotta? Zájdete si na neho do kina? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -