Westernová tragédia Vrahovia mesiaca kvetov dostáva nový, ešte intenzívnejší trailer

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Vrahovia mesiaca kvetov má nový trailer

Snímka Vrahovia mesiaca kvetov dostáva nový trailer. Režisér Martin Scorsese nám ukáže príbeh vyvražďovania pôvodných obyvateľov v Spojených štátoch v 20. rokoch minulého storočia. Vychádza z rovnomennej knihy s podtitulom Vraždy Osagov a vznik FBI, za ktorú si autor David Grann od roku 2017 vyslúžil niekoľko cien.

Leonardo DiCaprio si v tomto filme zahrá ako Ernest Buckhart, ktorý má za ženu indiánku z kmeňa Osagov a tak sa stane s vraždami prepletený. Ju si zahrá Lily Gladstone. Navyše je synovcom bohatého statkára, ktorý má zálusk na pôdu aj ropu. Stvárni ho Robert De Niro. Ukáže sa tu aj Jesse Plemons ako agent novo sformovanej FBI, ktorý príde vraždy vyšetrovať. Rolu má aj Brendan Fraser.

Dostávame aj oficiálnu synopsu

Okrem intenzívnej ukážky, ktorá nám ukazuje ešte viac tragických udalostí, chamtivosti, nechutnej túžby po peniazoch či narušenia života bežných ľudí, prichádza aj oficiálna synopsa. Tá hovorí:

„Na konci devätnásteho storočia, indiáni z kmeňa Osage boli vytlačení na kus zeme na severovýhode Oklahomy, ktorý bol považovaný za bezcenný. Keď sa však ukázalo, že toto teritórium leží na jednom z najväčších zásobárni ropy v USA, prospektori museli kmeňu platiť za prenájom a nálezy. Do 20. rokov sa členovia indiánskeho národa stali najbohatšími ľuďmi na počet obyvateľov na svete. A potom začali zomierať za záhadných okolností.“

Western, klasická tragédia aj sociálny dokument

Mnohí hovoria o tomto filme ako o westerne, podľa tých, čo na ňom pracovali, je však skôr klasickou tragédiou. To povedala aj samotná herečka, ktorá hrá Lily, manželku hlavného hrdinu. Sama ako členka pôvodného obyvateľstva hovorila, že pocítila následky „dehumanizácie jej ľudí“, ktoré sa silno odrážajú aj vo filme.

Podobne sa vyjadril aj scenárista Eric Roth. Povedal, že Marty (ako označil režiséra) nikdy nespravil western a ak by niekto tento film za neho aj považoval, bude to ako žiadny iný, aký sme doteraz videli. On prostredím a skutočným násilím film popísal ako „neuveriteľný sociálny dokument“.

vrahovia mesiaca kveto
Zdroj: moviemeter.com

V kinosále si posedíme 3 hodiny a 26 minút

Vrahovia mesiaca kvetov však nedostávajú len nový trailer a popis deja, ale potvrdzujú nám aj ako to bude s jeho vydaním. Spoločnosť Apple, ktorá si ho pod seba zobrala, ho pôvodne chcela vydať na svojej streamovacej službe, jednali však aj o uvedení v kinách. A tak najnovšiu drámu od Martina Scorseseho uvidíme na plátnach 20. októbra.

Zaujala nová ukážka na Vrahov mesiaca kvetov aj vás? Cítili ste z nej predstavené témy? Pôjdete si pozrieť tento takmer tri a pol hodiny trvajúci epos pozrieť do kín? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -