„Chamtivosť je zviera, ktoré lační po krvi“ hovorí trailer na Vrahovia mesiaca kvetov, ktorý sľubuje intenzívnu kriminálnu drámu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Vrahovia mesiaca kvetov

Prichádza prvý trailer na film Vrahovia mesiaca kvetov, dlho očakávanú drámu od Martina Scorseseho. Založená je na knihe s rovnakým názvom a podtitulom Vraždy Osagov a vznik FBI od Davida Granna z roku 2017. Ide o skutočný príbeh vyvražďovania pôvodného obyvateľstva v 20. rokoch minulého storočia kvôli právam na ťažbu ropy.

Jednu z hlavných úloh si tu zahrá Leonardo DiCaprio ako Ernest Burkhart, synovec bohatého statkára, ktorý sa stane s vraždami prepletený. Má za manželku Mollie Kyle, príslušníčku indiánskeho kmeňa Osagov, ktorá zdedila ropné impérium. Hrá ju Lily Gladstone, ktorá sa preslávila drámou Isté ženy.

Vraždy v kmene Osagov kvôli rope

DiCaprio sa tu po prvý raz od roku 1993 stretne s mnohonásobným držiteľom Oscarov, Robertom De Nirom. Práve on hrá jeho dobytkárskeho strýka Williama Halea. Na scénu vstupuje aj Jesse Plemons ako Tom White, bývalý ranger z Texasu, ktorý sa stal agentom novo sformovanej FBI. Práve on príde vyšetrovať zločiny, ktoré sa stali.

Vo filme si ďalej zahrajú Scott Shepherd, Pat Healy, Tantoo Cardinal, Cara Jade Myers, JaNae Collins, Jillian Dion, William Belleau, Louis Cancelmi, Tatanka Means či Brendan Fraser. Dá sa vidieť, že viacero mien je z pôvodných obyvateľov, tvorcovia filmu totiž trvali na tom, aby v ňom mohli hrať. Uznávanému režisérovi knižnú predlohu prerobil do scenárovej podoby Eric Roth, ktorý sa takto podieľal napríklad na Dune.

vrahovia mesiaca kvetov
Zdroj: concreteplayground.com

„Nájdeš na tomto obrázku vlka?“

Spolu nám prinášajú intenzívnu snímku, ktorá je silnou drámou, kriminálnym príbehom aj westernom. Jeho slová o chamtivosti ako dravom zvierati alebo metaforickom hľadaní vlkov medzi zbohatlíkmi silne zarezonujú už len z dvojminútovej ukážky. Počas nej dostávame záblesky chaosu, násilia a výkrikov v pozadí, pri ktorých tuhne krv v žilách.

Projekt si pod seba zobrala v roku 2020 spoločnosť Apple, ktorá ho privedie na svoju streamovaciu službu. Na ich TV+ ho budeme môcť vidieť v celej jeho 3 hodiny a 26 minút trvajúcej kráse 20. októbra. Stále však prebiehajú jednania so spoločnosťou Paramount, aby dostal aj vydanie v kinách.

Tiež vás trailer na film Vrahovia mesiaca kvetov nadchol svojou intenzitou? Očakávate aj vy túto kriminálnu drámu Martina Scorseseho s DiCapriom a DeNirom? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -