Martin Scorsese chystá seriál Gangy New Yorku. Vráti sa niekto z obsadenia filmu?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Chystá sa seriál Gangy New Yorku

Martin Scorsese chystá seriál Gangy New Yorku. Príbeh pochádza z knihy z roku 1927, ktorú napísal Herber Asbury. Neobsahuje veľa fiktívnych motívov, sústreďuje sa na skutočné zločiny a zoskupenia, ktoré formovali prisťahovalci vo veľkom meste Ameriky v druhej polovici 19. storočia. Režisér už raz priniesol adaptáciu v známom filme z roku 2002.

Príbeh je tam zasadený do rokov 1846 až 1863. Mladý Ír Amsterdam Wallon (Leonardo DiCaprio) sa chce pomstiť za smrť svojho otca (Liam Neeson). Ten bol vodcom gangu Dead Rabbits. Za jeho vraždu je zodpovedný líder konkurenčného gangu Native Americans, ktorým je Bill, prezývaný Mäsiar (Daniel Day-Lewis).

gangy new yorku dicaprio
Zdroj: screencrush.com

Vráti sa Leonardo DiCaprio alebo Daniel Day-Lewis?

Mladý Vallon sa dostáva z väzenia, stáva sa nielen súčasťou „králikov“, ale aj ich novým vodom. Pomstu by už realizoval, plán však komlikuje, že sa zamiluje do nevyspatateľnej vreckovej zlodejky Jenny Everdance (Cameron Diaz). Tvorca príbehu však spätne uvádza, že bolo ešte množstvo postáv z knihy, ktoré by stáli za to preskúmať – Dandy John Dolan či Hell-Cat Maggie.

Preto sa seriálová verzia zameria na úplné nové zoskupenie postáv a zatiaľ by sme nemali očakávať návrat žiadneho zo spomenutých hereckých es. Tiež je čas na predstavenie viacerých gangov, akými sú Plug Uglies či Bowery Boys. Stále je tu zlovestná galéria darebákov, prostitútov, pasákov, vreckárov a iných zlodejov aj vrahov.

gangy new yorku
Zdroj: ign.com

Film nedal možnosť preskúmať dostatok z knihy

Scorsese o novom spracovaní povedal:

„Tento čas a éra americkej histórie a jej odkazu je tak bohatá na postavy a príbehy, že sa nedá vyrozprávať naplno v dvojhodinovom filme. Televízna séria nám poskytne čas a tvorcovskú slobodu, aby sme mohli priniesť tento farbistý svet a všetky jeho následky, ktoré má stále na našu spoločnosť, naše životy.“

Scorsese je so scenárom veľmi spokojný

Film z roku 2002 mal síce stopáž 166 minút, čo je vyše 2 a trištvrte hodiny, stále však nedokázal pokryť ani časť knihy. Skutočne, seriál Gangy New Yorku, ktorý sa chystajú produkovať pre Miramax Television, poskytne oveľa viac priestoru. Scenár k nemu má takmer hotový Brett Leonard, známy napríklad pre drámu Triumph. Režisér sa vyjadril, že je s jeho prácou nadmieru spokojný.

Páči sa vám, že sa svet Gangov New Yorku rozrastie aj o seriál? Ste fanúšikmi filmu spred 20 rokov? Myslíte si, že je šanca, že sa objaví niekto z jeho obsadenia? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -