Keanu Reeves dostal prvú veľkú seriálovú úlohu. Podieľať sa bude aj režisér Martin Scorsese

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Keanu Reeves v seriáli The Devil in the White City

Mesiace špekulácií sú za nami, keď nám bola informácia oficiálne potvrdená. Keanu Reeves si zahrá jednu z hlavných úloh v seriáli The Devil in the White City. Miniséria bude založená na knižnej predlohe, ktorá prepletá príbehy vizionárskeho architekta a sériového vraha.

Dielo vytvoril Erik Larson v roku 2003. Odvtedy sa predalo na desiatky miliónov kópií a získalo si prestížne ocenenie Cena Edgara Allana Poea za najlepší kriminálny román. V roku 2015 sa o neho začal zaujímať Martin Scorsese, ktorý si zabezpečil práva na sfilmovanie. Scenár mu mal písať Billy Ray (Kapitán Philips či Richard Jewell).

martin scorsese the devil in the white city
Zdroj: theplaylist.net

Z filmu sa stala limitovaná séria, z režiséra producent

Produkcia však stagnovala a tak sa v roku 2019 pretransformoval na nápad na limitovanú sériu. Takto si ho pod seba zobrala služba Hulu. Pôvodný režisér teraz pôsobí ako výkonný producent, to spolu so svojím, už dlhoročným spolupracovníkom Leonardom DiCapriom.

Réžiu bude mať teraz na starosti Sam Shaw. Ten sa preslávil prinesením seriálu Castle Rock. Ten sa vysielal na rovnakej streamovacej službe po dve série. Pospájal viaceré knižné diela Stephena Kinga a inšpirovaný jeho postavami, priniesol ich do mestečka, kde sa mnohé príbehy odohrávajú. Temný a pochmúrny tón bude vhodne korešpondovať aj s týmto seriálom.

castle rock
Zdroj: besttoppers.com

Bude Reeves architekt alebo vrah?

The Devil in the White City totiž rozpráva dva zdanlivo najprv nesúvisiace príbehy. Vizionársky architekt Daniel H. Burnham by chcel preraziť na svetovom veľtrhu v Chicagu. V rovnakom meste má ale zriadený dom aj H. H. Holmes, ktorý do neho láka svoje obete. Stáva sa tak prvým moderným sériovým vrahom. Zhodou okolností sa dostane na spomínanú výstavu v meste v roku 1893…

Nie je ešte známe, koho z tejto dvojice si Reeves zahrá. Skúsenosti má určite na oboch stranách. Architekta si zahral po boku Sandry Bullock vo filme Dom pri jazere. Temnejšie úlohy rozhodne zvláda tiež, ako ukázal napríklad v Temnom obraze a rady mŕtvol za sebou zanechával ako John Wick.

keanu reeves dom pri jazere
Zdroj: decider.com

Informácia koluje už zopár mesiacov

Keanu Reeves teda v seriáli The Devil in the White City iste podá skvelý výkon pri jednej z týchto úloh. Jeho zapojenie do seriálu bolo na pretrase už od januára, kedy sa objavili prvé náznaky o tom, že by sa mohol v limitovanej sérii objaviť. Teraz sa takto veľká informácia potvrdila, netrpezlivo však budeme čakať na akékoľvek ďalšie.

Myslíte si, že bude Keanu Reeves architektom alebo vrahom v tejto limitovanej sérii? Čo hovoríte na príbeh The Devil in the White City? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -