Dostane John Wick 10 filmov? Režisér predstavil svoju odvážnu víziu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Dostane John Wick 10 filmov?

Režisér Chad Stahelski sa vyjadril, ako by si predstavoval akčnú značku s Keanu Reevesom. Je podľa neho možné, že by mohol mať John Wick 10 filmov. Značka okolo vraha, ktorý sa vrátil zo svojej penzie, aby sa pomstil za zabitie psa, ktorý bol poslednou vecou od zosnulej manželky, teda určite má čo povedať.

Prvá časť z roku 2014, ktorú režíroval aj Derek Kolstad (ktorý písal aj scenár) získala masívny úspech. Predstavila nám mimoriadne rýchlu akciu či choreografiu dohnanú k perfektnosti. Dokonca si vyslúžila aj svoj vlastný názov – gun-fu. Nečudo, že doteraz vydaná trojica filmov si s rozpočtom (dohromady) 145 miliónov dokázala zarobiť 587 miliónov dolárov po celom svete.

John Wick 5
Zdroj: slashfilm.com

Štýl prebrali aj iné filmy

Mnohé filmy sa dokonca snažia aj tento jedinečný štýl napodobňovať. Spomenúť by sa dal film Nikto s Bobom Odenkirkom alebo Kate s Mary Elizabeth Winstead. Podobným štýlom jedného proti všetkým je vedený aj chystaný film Brada Pitta s názvom Bullet Train.

Za tri diely dokázal spadať stále hlbšie do originálne vystavaného sveta a podsvetia zabijakov. To nám má byť detailnejšie predstavené v samostatnom seriáli The Continental. Na hotel, ktorý je ich útočiskom, sa pozrieme v 70. rokoch a uvidíme Winstona ako mladšieho človeka, ešte len na vzostupe k moci. Zahrá si ho Colin Woodell. Vieme, že hrať má aj Mel Gibson.

John Wick spin-off seriál The Continental
Zdroj: geektyrant.com

Seriálový aj filmový spin-off

Okrem tohto seriálu, ktorý sa konečne rozbehol po tom, ako bola produkcia päť rokov zaseknutá, sa chystá aj ďalší spin-off. Ten má byť ale filmový a ponesie názov Ballerina. Titulnú rolu ženskej vrahyne si tu zahrá Ana de Armas.

Chad Stahelski sa objavil aj na CinemaCone, kde fanúšikom ukázal prvé zábery z chystaného štvrtého dielu. My si stále musíme počkať, kým nám niečo takého bude poskytnuté. Nevieme stále ani jeho podtitul. Predtým bolo očakávané japonské Hagakure, čo znamená vedúcu osobnosť bojovníka. Tento ale nebol potvrdený.

ana de armas john wick
Zdroj: bayl.eu

Plán prezradil v rozhovore

Režisér sa ale po udalosti zúčastnil aj rozhovoru s portálom Collider. V ňom sa ho pýtali na budúcnosť značky. Odpovedal takto:

„Teraz sa snažíme iba vidieť finišovú čiaru a snažíme sa, aby sme dokončili tento. Ale odtiaľ určite expandujeme. Vždy o tom rád hovorím. Bolo by úžasné, akby  mal John Wick ďalších 10 filmov. Myslím si, že je dobrou praxou spraviť Wicka, potom ísť na iné veci, experimentovať s nimi a priniesť tieto znalosti naspäť k Wickovi. Takže vidíme to s menšími pauzami, ale ďalej.“

Piata časť po udomácnení štvrtej

Takže John Wick sa určite štvrtou časťou nerozlúči. Predsa len, režisér sa v minulosti vyjadril, že spolu s ňou chcel nakrúcať hneď aj piatu, avšak štúdio Lionsgate škrtlo jeho plány. Avšak vyzerá to tak, že sa s ňou predsa pohnú vpred. Asi to však bude až po tom, čo John Wick 4 bude dobre udomácnený v kinách. Jeho premiéra je naplánovaná na 24. marca 2023.

Myslíte si, že by mal mať John Wick aj ďalších 10 filmov alebo by to piatou časťou malo skončiť? Majú sa ešte sústrediť na ústrednú postavu alebo viac na vedľajšie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -