Je Mafia 4 vo vývoji? Štúdio to práve mohlo potvrdiť výmenou šéfa

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Mafia 4 vo vývoji?

Herné štúdio Hangar 13 spadajúce pod spoločnosť 2K Games prinieslo aktuálne prekvapivú správu. Spoločnosť, ktorá stojí za hrou Mafia III z roku 2016 aj Mafia: Definitve Edition (ktorá je krásne naleštenou remasterovou verziou originálnej hry), mení šéfa. Tento nový by vraj mal pracovať na vývoji hry Mafia 4.

Server Kotaku priniesol informáciu, že Hangar 13 opúšťa Haden Blackman. Po siedmych rokoch opúšťa spoločnosť, čo tento veterán z LucasArts vyjadril emočne podfarbeným mailom. V krátkosti vyberieme to, čo bolo jeho dôležitou súčasťou – odchádza od 2K Games, aby mohol „nasledovať svoju vášeň s novými projektami“.

Mafia Definitive Edition Noir
Zdroj: gamezone.com

Nový šéf pracuje na ďalšej Mafii

Smutnú správu ale vystrieda skôr nádej na iný veľký projekt. Na jeho miesto už bola nájdená náhrada, je ním Nick Baynes. Podľa správy stránky (ktoré sú, ako uvádzajú, z vnútra spoločnosti) je práve on zodpovedný za vedenie nového titulu do série. Nemá ísť navyše o žiadny spin-off ani vedľajší príbeh, ale prekvapivou informáciou môže byť, že má ísť o prequel. Vyvíja sa vraj pod pracovným názvom „Nero“.

Avšak najviac potešujúcou informáciou, ktorú v správe priniesli bolo, že sa vyvíja na Unreal Engine 5. Vidíme, že sa čoraz viac herných titulov v tejto dobe upriamuje na tento systém. To by mohlo znamenať, že hra v otvorenom svete by poskytla ešte rozsiahlejší technický potenciál. A hlavne mimoriadné grafické spracovanie!

mafia graficka
Zdroj: pcinvasion.com

Prequel má pobežať na Unreal Engine 5

Na druhej strane to nepoteší hráčov na starších konzolách, ktorí sa svojho portu nedočkajú. Avšak to je stále ešte veľkou otázkou, pretože nie je známe, kedy tento titul uzrie svetlo sveta. Podľa týchto správ je naozaj iba vo veľmi skorej fáze vývoja.

Medzitým ale môžeme uvažovať nad tým, v akom období by sa mohla odohrávať. Prvá Mafia bola zasadená do 30. rokov, pričom Mafia 2 sa odohrávala na prelome 40. a 50. rokov. Mafia 3 zaviedla hráčov až do 60. rokov. Keďže Mafia 4 má byť prequel, teda odohrávať sa ešte pre touto trilógiou, tak by sme mohli očakávať opäť 30. roky a ich začiatok alebo dokonca o dekádu skôr.

Mafia Definitive Edition nový trailer
Zdroj: usgamer.net

Dúfame k dotiahnutiu do konca od Hangar 13

Možno by sme sa dokonca mohli pozrieť na začiatok a pôvody mafiánskych a gangsterkých rodín, ktoré sa nachádzali v ostatných hrách. Musíme si však v každom prípade počkať na oficiálne vyhlásenie. A hlavne dúfame, že sa to spoločnosti Hangar 13 podarí dostať do riadnej produkcie a úspešného konca. Ich dlho oznamovaný veľký titul, ktorý popisovali ako „Saints Row stretáva Cthulu“ totiž nepadol na úrodnú pôdu a bol zrušený…

Myslíte si, že táto informácia naozaj znamená vývoj ďalšej hry do série Mafia? Ako hodnotíte fakt, že má ísť o prequel? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: kotaku.com, gamerant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -