Nová Mario skákačka, remake slávnej RPG či ďalší Detective Pikachu. Čo všetko prinieslo júnové Nintendo Direct?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Júnové Nintendo Direct

V stredu sa konalo druhé Nintendo Direct tohto roka, na ktorom spoločnosť priniesla hromadu dobrých správ pre vlastníkov ich konzol. Odhalili nám, čo ešte príde na Switch počas tohto roka a akých zaujímavých titulov sa dočkáme v tom nadchádzajúcom. Vieme tak, že Mario dostane novú plošinovku a dostatok priestoru mala aj druhá najväčšia značka – Pokémoni.

Samotná udalosť trvala iba 40 minút, informácie tak museli poriadne zhustiť. Sledujúcich čakala poriadna nálož odhalení a ukážok, spolu s pár ďalšími potvrdenými informáciami. Naznačované bolo, že po tom, čo v tohtoročnom animovanom filme ukázala poriadnu akčnosť, dostane budúci rok vlastnú hru aj princezná Peach.

Rozšírenia k Pokémon Scarlet a Violet

Samotný začiatok však patril aktuálnej generácii Pokémon hier, teda Scarlet a Violet. Respektíve, dozvedeli sme sa o rozšíreniach k nim s názvami The Teal Mask a The Indigo Disk. Obe pridajú nových pokémonov (napríklad Gligara), postavy (Carmine alebo Cryano) a neposlednom rade lokality. Presné dátumy vydania neuvádzajú, jedna má prísť na jeseň a druhá v zime tohto roka.

Druhý Detective Pikachu

Rovnakému svetu patrilo aj druhé oznámenie. Hra Detective Pikachu prišla na konzolu 3DS ešte v roku 2016, pokračovanie avizujú od mája 2019. Teraz konečne vieme, kedy sa vráti vyšetrovateľ Tim Goodman a jeho hovoriaci, kávu milujúci Pikachu! Ďalšiu záhadu, ktorá bude obsahovať Mewtwo či Pokémon Friendship Week začnú riešiť 6. októbra. Dostáva názov Detective Pikachu Returns.

Super Mario RPG dostane remake

Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars je pre fanúšikov tejto spoločnosti absolútnou legendou. Hra pôvodne zo SNES dostáva nové, modernejšie vizuály, stále v nej však zostáva zachované čaro originálu. Tento remake príde 17. novembra.

Pikmin 4 s novými prvkami

Najbližšou hrou je Pikmin 4, z ktorého bolo odhaleného aj najviac gameplayu. Podobá sa svojim trom predchodcom, prináša však hromadu nových prvkov. Nintendo Direct nám ukázalo Oatchiho, ktorý vie cestovať pod zem, aby riešil ešte intenzívnejšie dungeony a zapájať sa môže do Dandori bitiek. Planétu, na ktorej sa zasekneme, navyše budeme musieť skúmať aj v noci, našťastie máme nového, svietiaceho Pikmina. Hra bude vydaná 21. júla.

WarioWare nás chce rozhýbať

Tradične netradičná značka bude o kooperatívnom hraní aj tentoraz. WarioWare: Move It! však bude klásť dôraz na ovládanie pohybom s Joy-Con ovládačmi. Prinesie cez 200 mikrohier a okrem spoločného hrania dvoch hráčov bude obsahovať aj párty mód pre štyroch hráčov. Vydaná bude 3. novembra.

Mario sa mení na… slona?!

Hovorí sa, že to najlepšie na koniec. Tak čomu inému by mohol patriť záver, ako novému Super Mario titulu. Hra Super Mario Bros. Wonder sa opäť, po takmer dekáde, vracia k štýlu 2D skákačky. Prináša úplne nový štýl animácie, ktorá sa môže naplno (a bláznivo) rozbaliť, keď sa hráči dotknú nového typu kvetu – Wonder Flower, ktorý bude v každom z levelov.

Umožní kooperatívne hranie, kde bude na výber okrem Luigiho a Peach napríklad aj Daisy. Nesmelo sa zabudnúť ani na nový power-up, ktorý tentoraz premení obľúbenú postavičku na slona. Jednoducho návrat k forme, ale s maximom originálnosti. Na tento kúsok sa budeme môcť tešiť 20. októbra.

Super Mario Bros. Wonder
Zdroj: techraptor.com

Ďalšie mini-novinky z júnového Nintendo Direct 2023

Okrem hlavných odhalení priniesli aj niekoľko „menších“ noviniek. Na Switch bola potvrdená Persona 5 Tactica či Just Dance 2024. Port dostane aj Luigi’s Mansion: Dark Moon a HD remaky budú mať predošlé Pikmin hry alebo Batman: Arkham TrilogyNový Splatfest pre Splatoon 3 prebehne od 14. do 16. júla. Jeho názov je Vanilla vs. Strawberry vs. Mint Chip.

Zatiaľ minimum informácií dostala prerábka slávnej doskovej hry Gloomhaven, vieme len, že sa na Switch dostane 18. septembra. Krátko po tom, 3. októbra, bude vydané Silent Hope, hra s prehľadávaním dungeonov, kde ale hrdinovia nemôžu rozprávať. A na leto sa môžu tešiť aj priaznivci Mario Kart 8 Deluxe, pretože bude pridaná piata vlna Booster Course Pass. Obsahovať bude nielen dve skupiny tratí, ale aj nové hrateľné postavy – Petey Piranha, Wiggler a Kamek.

Ktorá správa z júnového Directu od Nintenda vás potešila najviac? Ktorá z ohlásených hier určite nebude chýbať vo vašej zbierke na Switch? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: digitaltrends.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -