Zabezpečil úspech Maria konečne film Legend of Zelda? Tajný informátor tvrdí, že pozná odpoveď

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Dostaneme konečne film Legend of Zelda?

Ďalšia adaptácia veľkej značky od Nintenda dostáva reálnejšie kontúry. Ich Super Mario vo filmovej podobe priniesol neuveriteľné zárobky a aj keď ho kritici hodnotili priemerne, lásku divákov dokazuje opakovane. Mohol by tento úspech zabezpečiť, že po rokoch čakania dostaneme aj film Legend of Zelda?

Značka začala svoju históriu už na konzole Nintendo Entertaiment System v roku 1986 (išlo vôbec o prvý titul, ktorý umožňoval ukladanie). Odohráva sa vo fiktívnom kráľovstve Hyrule a okolitej krajine. Jej obyvatelia sú elfom podobné bytosti, z ktorých pochádza aj hlavný hrdina Link. Ten musí zachrániť princeznú Zeldu a poraziť pri tom hrozivého Ganona.

legend of zelda
Zdroj: ign.com

Minulý mesiac 20. hra, je čas na veľké plátno?

Séria sa rozrástla o množstvo titulov, ktoré nám predstavili aj cestovanie v čase, alternatívne časové línie či znovuzrodenie hlavných postáv. Len nedávno hráčov potešila už 20. hlavná hra s podtitulom Tears of the Kingdom. Aj napriek veľkej sláve nikdy neprišlo štúdio, ktoré by tento herný svet prenieslo na veľké plátna.

To sa ale zrejme môže čoskoro zmeniť. V podcaste The Hot Mic nedávno vystúpil redaktor a filmový kritik Jeff Sneider. Povedal, že má informácie o tom, že sa Universal chystá uzavrieť veľkú dohodu s japonským štúdiom. Povedal:

„Bolo mi povedané, že Universal bude uzatvárať „veľkú dohodu“ s Nintendo Corporation ohľadom hier Legend of Zelda. Zelda tak vyzerá ako ďalšia veľka značka v spojení Illumination-Nintendo, ktorú v podstate tak trochu očakávame. To mi bolo povedané.“

Dostane Link hlas?

Illumination je štúdio, ktoré sa postaralo o animáciu v Super Mario Bros. vo filme. Ako hovorí, je pravdou, že by bolo len logickým krokom, aby Zelda bola ďalšou sériou, ktorá dostane filmové (a ideálne samozrejme animované) spracovanie. Navyše sú teraz projekty založené na videohrách mimoriadne populárne. Najsledovanejším seriálom na HBO sa tento rok stalo The Last of Us, podľa rovnomennej hry na PlayStation.

Otázkou od fanúšikov však zostáva, či by film Legend of Zelda poskytol hlavnému hrdinovi aj hlas. Ten je totiž počas všetkých titulov známy tým, že v nich nepovie jediné slovo (a rovnako ani ďalšie postavy). Mohlo by to stále fungovať aj takýmto spôsobom, pekným príkladom predsa môže byť napríklad WALL-E od Pixaru. Avšak, všetko ukáže až čas…

Myslíte si, že predsa len dostaneme film Legend of Zelda? Ste fanúšikmi hernej série? Koľko titulov ste mali možnosť vyskúšať? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -