VIDEO: Takéto Pelíšky ste ešte nevideli. Ako by to vyzeralo, keby v českej klasike hrali svetoznámi herci?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Wes Anderson ako režisér filmu Pelíšky

Česká vianočná klasika a americký filmový režisér s nezameniteľným štýlom. K virálnemu trendu, ktorý obieha internet už mesiace, sa pridal aj kúsok z našich končín. Tvorca krátkych videí David Spáčil, vystupujúci aj pod prezývkou Havran, prispel svojou kreativitou a ukázal nám, ako by vyzeralo, keby Wes Anderson režíroval Pelíšky.

Anderson je naozaj osobitným tvorcom, ktorý sa vyznačuje pastelovými až snovými farbami a má svojich vybraných, už komorných hercov. Na YouTube sa už mesiace objavujú videá vytvorené umelou inteligenciou, ktoré ukazujú, ako by vyzeral v jeho podaní Harry Potter, Star Wars, dokonca sa objavil aj jeho variant na Tarantinov film.

Známe postavy s tvárami Andersonových hercov

Teraz vznikla takáto prerábka ikonického filmu od našich susedov. Hneď zo začiatku dostávame náhľad na zimnú Prahu, ktorá vyzerá presne ako z Andersonových filmov. Fiktívnou ukážkou nás sprevádza vygenerovaný hlas Miroslava Donutila, ktorý bol vytvorený prostredníctvom nástroja Eleven Labs. Tento herec stvárnil postavu zarytého komunistu Šebeka. Vo videu ho nemohol vystriedať nikto iný ako Bill Murray.

Jeho brata Václava, ktorého v origináli predstavoval Bolek Polívka, v „andersonovskej“ verzii hrá Adrien Brody. Úlohu Michala by dostal Timothée Chalamet a jeho nenaplnenú lásku Jindrišku by stvárňovala Kara Hayward. Samozrejme nemôže chýbať ani Tilda Swinton, ktorá by bola učiteľkou (a vidieť je písať známy „nešvar“ je kvalitným vtipom samým o sebe) a Owen Wilson v naozaj netradičnej úlohe.

Wes Anderson Pelíšky Billy Murray
Zdroj: David Spáčil

„To muselo dát příšernou práci“

Český tvorca sa však aj mierne odkláňa od zaužívaného režisérovho hereckého zoskupenia. Napríklad do role Krausa postaví Gena Hackmana, najväčším a najvtipnejším prekvapením je však iste Danny Glover ako učiteľ Saša.

Prítomné sú samozrejme aj ikonické momenty ako protestné ňoky alebo rozpustenie plastovej lyžičky, ktoré má až psychadelický nádych. Havran ich dosiahol s programom Midjourney, ďalej na svoju prácu využil aj nástroje PikaLabs, RunwayML a na preklady použil Deepl. Dopomohol si aj s ChatGPT. „Taková práce“…A výsledok je famózny.

Pobavilo vás, ako by vyzeralo, keby Wes Anderson režíroval Pelíšky? Uznávate aj prácu tohto českého autora? Ktoré preobsadenie hercov sa vám páčilo najviac? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: YouTube / havranoviny

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -