Budúcnosť dorazila. Revolučná virtuálna realita ako z Ready Player One zmení svet

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Ready Player One v skutočnosti

Rozsiahly svet ako z filmu budeme môcť onedlho zažívať aj my. Ako informoval portál Variety, pripravuje sa simulácia vo virtuálnej realite, za ktorú sa postaví aj Ernest Cline. Poznať ho môžeme ako autora knižného diela Ready Player One, ktoré teraz bude prevedené v skutočnosti do nášho sveta. Respektíve toho digitálneho.

Spoločnosť Futuverse, ktorá sa zaoberá technológiami aj obsahom v metaverse a virtuálnej realite, oznámila vznik Readyverse Studios. Na jej založení sa podieľal nielen autor kníh (už prišlo aj pokračovanie Ready Player Two), ale aj Dan Farah, ktorý bol producentom filmového spracovania z roku 2018. Spomínaný film vznikol pod hlavičkou štúdia Warner Bros.

Readyverse Studios
Zdroj: Futureverse

Budúcnosť je tu skôr, ako si autor predstavoval

Cline priniesol svoje vyjadrenie, v ktorom prezrádza, že sa na projekte pracovalo už niekoľko rokov. Uviedol:

„Budúcnosť dorazila ešte rýchlejšie, ako som si predstavoval. So štúdiom Readyverse máme k dispozícii revolučnú technológiu, ktorú Futuverse budoval niekoľko rokov. Tak môžu pre metaverse priniesť najlepšiu možnú verziu. Vytvoril sa tím, v ktorý mám dôveru, obsahuje totiž najjasnejšie mysle a najväčšie srdcia na správnom mieste, ktoré nás dovedú k spoločnej budúcnosti. Budúcnosti, na ktorú by boli Wade Watts a James Halliday hrdí.“

James Halliday je dôležitou postavou v diele. Je tvorcom rozsiahleho virtuálneho sveta OASIS, do ktorého neustále unikajú ľudia zo škaredého dystopického sveta. Môžu tam byť kýmkoľvek a stávajú sa avatarmi z rôznych oblastí fantastiky. Najväčšia senzácia však začne, keď sa svet dozvie, že Halliday skryl do svojho sveta zlaté vajce (easter egg), ktoré zaručí jeho nálezcovi, že sa stane budúcim vlastníkom OASIS-u.

Watts je mladým chlapcom, ktorý nachádza v digitálnej realite svoj každodenný komfort. Veľké znalosti tohto sveta aj samotného Hallidaya ho určujú ako favorita v závode o trofej. Vo filme, ktorý režíroval Steven Spielberg, si ústredného hrdinu zahral Tye Sheridan. Táto snímka si získala obrovský úspech u fanúšikov, o čom svedčia aj zárobky 583 miliónov dolárov po celom svete.

ready player one
Zdroj: themoviedb.org

Rozsiahla fanúšikovská základňa bude tento rok oslavovať

Práve skalných fanúšikov iste najviac teší správa, že budú môcť zažiť svet z Ready Player One aj v skutočnosti. Spoločnosť, ktorá za projektom stojí avizuje, že bude spustený už počas roka 2024. Hovorca spoločnosti sa vyjadril, že do metaverza bude privedený otvorený svet, ako ho poznáme zo známeho diela. To znamená, že nájdeme „multižánrový, multiznačkový, navzájom spolupracujúci masívny zážitok“.

Josh Hackbart, viceprezident rozvoja značiek pre Warner Bros. uviedol, že sa práve vytvára „nový základný kameň kultúry a technológie.“ Dúfa, že inšpiruje viac inovátorov a vizionárov, ale aj tvorcov, ktorí prídu svet ešte viac budovať. Tých rovnako pozýval aj Farah, povedal, že Hollywodske štúdiá a talenty budú mať nový zdroj príjmu cez tento rozvoj metaverse.

Vyskúšali by ste si aj vy presunutie do sveta OASIS ako to bolo v Ready Player One aj v skutočnosti? Ste zvedaví na túto virtuálnu realitu? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -