Toto nikto nečakal. Z neznámeho Netflix seriálu sa stal masívny hit, teraz ho čaká veľká budúcnosť

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Obľúbený Netflix seriál dostane ďalšie série

Animovaný seriál odohrávajúci sa vo feudálnom Japonsku sa stal v roku 2023 na Netflixe masívnym hitom. Oslovil aj ľudí, ktorí podobnú tvorbu nevyhľadávajú a teraz sa nemôžu dočkať toho, čo sa bude diať ďalej. Našťastie tvorcovia prinášajú skvelé správy. V rozhovore pre Screenrant prezradili, že Blue Eye Samurai dostane nielen ďalšie série, ale aj film zameraný na jednu z postáv.

Streamovacia služba pridala projekt iba v novembri a aj tak sa stal pre mnohých seriálom roka. Na čele príbehu stojí Mizu, ktorá sa túla svetom v prestrojení, aby našla pomstu za zneuctenie a smrť jej matky. Iste sa netreba nechať pomýliť animovaným prevedením. Progresiou v deji pribúdajú telá aj množstvo krvi, rozhodne nejde o animák vhodný pre deti.

blue eye samurai
Zdroj: Netflix

Jedinečné spojenia chytili nemálo divákov

Osemdielna séria si získala divákov dokonca aj samotným štýlom animácie, ktorý kombinuje 2D a 3D prvky. Na svoje si prišli aj nadšenci bojových scén, o ich kvalite svedčí aj to, že ich pred animovaním predvádzali skutoční bojovníci a kaskadéri. Tiež sme v originálnom znení mohli počuť nemálo hviezdnych hlasov, hlavnú postavu napríklad dabovala Maya Erskine známa z The Boys. Hlasy charakterom prepožičali aj mená ako George Takei, Masi Oka či Randall Park.

Za kvalitu seriál ďakuje najmä svojim tvorcom. Príbehy a s nimi aj komplexné postavy vytvára Michael Green, ktorého môžeme poznať ako autora Logana či Blade Runner 2049, dvoch špičkových a divácky obľúbených počinov. Na scenároch sa však podieľa aj Amber Noizumi, ktorá je zároveň režisérskou väčšiny dielov.

Blue Eye Samurai Ringo
Zdroj: Netflix

Vedia, aké príbehy chcú ešte rozpovedať

Obaja hlavní tvorcovia boli pozvaní na rozhovor, v ktorom sa vyjadrili o výrobe seriálu, ich inšpiráciách a veľkolepej budúcnosti. Noizumi odtajnila, že majú v zálohe ešte dostatok príbehov. Odkázala divákom, nech sa všetci vrátia k 3. novembru, kedy to všetko začalo, až potom môžu byť v očakávaní na druhú sériu. Netflix ju už stihol aj potvrdiť.

Následne sa tvorcovia rozhovorili a povedali, že naplánovaná druhá séria je len začiatok a Blue Eye Samurai by mal dostať aj ďalšie série. Green začal hovoriť takto:

„V hĺbke našich sŕdc by sme chceli príbeh rozpovedať tak v troch, štyroch sériách. Poznáme koniec, bude nám však robiť radosť pokračovať. Vieme, aký bude spin-off.“

Na ktorú postavu by sa zameral film?

V tomto bode to Noizumi prerušila a hovorila, že príde „spin-off film, v ktorom Ringo…“, hneď ju však zastavil Green, aby neprezradila viac. Ten len dodal, že oni presne vedia, ako to bude pokračovať. Dúfa len, že diváci, ktorí si seriál zamilovali, budú lační aj po ďalšom rozvíjaní príbehu.

Samostatný film by sa tak mohol zamerať na postavu Ringa. Išlo o niekdajšieho výrobcu rezancov a kuchára, ktorý sa však stal učencom Mizu a jej verným spoločníkom. Uvidíme, či sa nakoniec tento plán zrealizuje. Istotne však chceme vidieť viac z kvalitného sveta a príbehu, ktorý sa síce odohráva pred 400 rokmi, ale dokážeme v ňom nájsť paralely aj so súčasným svetom.

Potešilo vás, že seriál Blue Eye Samurai dostane nielen ďalšie série, ale aj samostatný projekt? Myslíte si, že by sa mohol aj naďalej rozvíjať takýmto smerom? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroje: screenrant.com; geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -