Anjel a démon musia spolupracovať, aby zabránili apokalypse. Čo nás čaká v 2. sérii Good Omens?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Good Omens 2

Trailer na 2. sériu Good Omens ju konečne tu! Po tom, čo boli autor knižnej predlohy Neil Gaiman a režisér Douglas Mackinnon ohľadom nej mimoriadne tajnostkárski, sa dozvedáme, čo sa bude diať. Tento raz sa obľúbená dvojica zapletie do hľadania po zmiznutej bytosti. Priadne dôležitej bytosti. Pôjde o jedného z najvyšších archanjelov, čo na oboch stranách spôsobí nemalý zmätok.

Pôvodnú knihu vydal v roku 1990 Gaiman spolu s Terry Pratchettom. Hovorí o veľmi netradičnom priateľstve anjela Aziraphaela (v seriáli ho hrá Michael Sheen) a démona Crowleyho (David Tennant). Kvôli rade veľmi nepravdepodobných udalostí (a výmen a náhod) musia spolu zabrániť apokalypse.

Archanjel Gabriel zmizol!

Druhá séria nás zavedie ďalej za zdrojový materiál. Po tom ako odvrátili koniec sveta sa snažia nažívať si v tej známej domácej pohode. To by im aj vychádzalo, kým sa nedozvedia zásadnú nepríjemnú správu – archanjel Gabriel (Jon Hamm) zmizol! Nebesia upodozrievajú tých dole z podvodu, v pekle však nemajú ani poňatia o tom, čo sa deje.

Aby situácia nebola príliš málo komplikovaná, zisťujeme, že sa skrýva v Aziraphaelovom kníhkupectve. A nemá žiadne spomienky na to, čo sa stalo a kým je. Duo sa musí spojiť, aby prišlo na to, čo sa deje a zároveň to utajovať pred svojimi nadriadenými.

good omens 2
Zdroj: geektyrant.com

Aziraphael a Crowley opäť preberajú situáciu

Do štvrte Soho, kde sa obchodík nachádza, totiž už prichádza pátrať Quelin Sepulveda ako anjelka Muriel (teda jednoznačne ľudský policajný dôstojník). Z druhej strany zase prichádza démon(ka) Belzebub, ktorú si tu zahrá Shelley Conn. Medzi vyššími bytosťami nechýba ani Liz Carr ako Saraqael.

Z prvej série sa vracajú aj Maggie Service a Nina Sosanya. Teraz však nebudú mníškami, ale majiteľkami obchodíkov, ktoré sú blízko kníhkupectva (s menami Maggie a Nina). Potencionálne hypotetické, nikdy nenapísané, teraz však totálne reálne pokračovanie Good Omens budeme môcť sledovať od 28. júla. Vtedy príde prvá časť z celkových šiestich na Amazon Prime Video.

Ako sa vám páči trailer na Good Omens 2 a s ním aj krátky náhľad do deja? Ktorá strana si myslíte, že bude zodpovedná za Gabrielov osud? Tešíte sa na opätovnú spoluprácu tejto dvojice? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -