Druhá séria seriálu Sandman bola potvrdená Netflixom

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)
- Advertis

Druhá séria seriálu Sandman potvrdená

Adaptácia obľúbeného a obdivovaného komiksu od Neila Gaimana bude pokračovať. Netflix potvrdil, že príde aj druhá séria seriálu Sandman a tak nám rozpovie ďalšie príbehy. Tá prvá bola dlho očakávaná fanúšikmi a pre mnohých išlo o projekt roka 2022. Na streamovaciu službu sa dostala 5. augusta.

Hlavným hrdinom je tu Morpheus, ktorého si zahral Tom Sturridge. Je zosobnením snov a tak aj vládcom ríše snenia. Pri jednej zo svojich ciest na Zem je však zajatý. Podarí sa mu uniknúť až po storočí a zisťuje, že je jeho kráľovstvo v ruinách. Musí získať naspäť svoje artefakty, aby obnovil svoju silu a dal veci do poriadku.

Pútavé príbehy a komplexné postavy

Seriál však bol oslavovaný aj kvôli tomu, že rozpovedal ďalšie príbehové línie. V nich samozrejme nemohli chýbať ani komplexné a kvalitné postavy. Tak sme napríklad mohli vidieť, ako zvádzal netradičný súboj s Luciferom Morningstarom (ktorého si zahrala Gwendoline Christie) alebo bol sprevádzaný svetom svojou sestrou, Smrťou (Kirby Howell-Baptiste).

V komiksoch je však Nekonečných, z ktorých pochádzajú, celkovo sedem. Okrem Sna a Smrti sme mali možnosť vidieť už len Túžbu (Alexander Park) a na krátky moment jej dvojičku Zúfalstvo (Donna Parks). To je ďalší dôvod, prečo fanúšikovia volali po ďalších epizódach.

sandman túžba
Zdroj: express.co.uk

Ďalší z Nekonečných aj Orpheus

Navyše, len krátko po skončení série sme dostali dve dodatočné epizódy. Boli nimi „A Dream of a Thousand Cats“ a „Calliope“. V druhej sme sa dozvedeli, že s Calliope má Morpheus syna, ktorý nie je nikto iný ako Orpheus. Jednoznačne ide tiež o príbehovú líniu, ktorá si zaslúži ďalšie rozprávanie.

Otázkou preto môže byť, prečo Netflix čakal dlhší čas na potvrdenie napriek vysokým hodnoteniam, obľube fanúšikov a hlasom o tom, že ide celkovo o najlepšie prevedenie komiksu na obrazovku. Na to ale odpovedal samotný Gaiman, ktorý je autorom predlohy aj konzultantom seriálu. Povedal, že čakali, či sa budú diváci vracať k seriálu aj po mesiacoch. Vyzerá to tak, že našťastie áno.

Patril seriál aj medzi vaše obľúbené? Poznáte aj jeho komiksovú predlohu? Ste radi, že príde druhá séria seriálu Sandman? Ktorý príbeh podľa vás potrebuje ďalšie rozprávanie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

1 COMMENT

  1. kraviny natacat, to ano.. ale ze by konecne spravili dalsiu sezonu Black mirror a aspon 20 epizod, tak to nie! Nech aspon predaju niekomu (appletv) prava, ked ho uz pochovali.

Pridaj komentár

Mohlo by sa ti páčiť