Poznáte sériu komiksov Strange Planet? Dostane vlastný seriál, o ktorý sa postarajú zaujímavé mená

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Komiksy Strange Planet dostanú vlastný seriál

Ak nie ste na internete prvý deň, iste ste už niekde zachytili tieto komiksové stripy, ktoré píše a ilustruje Nathan Pyle. Väčšinou v štyroch paneloch, jednoducho zobrazujú mimozemskú civilizáciu, ktorá prišla na Zem a snaží sa tu pochopiť správanie ľudí. Pritom ho komentujú aj spôsobom sebe vlastným. Pôvodný webový komiks Strange Planet teraz dostane vlastný seriál.

Príde na Apple TV+ a zatiaľ bude mať 10 epizód. Ako vedúca šou bude figurovať spisovateľka Amalia Levari. Oveľa zaujímavejšie ja však druhé meno tvorcu. Ním je Dan Harmon. Ak toto meno nepoznáte, mali by ste určite viac času presedieť pri jeho televíznej práci. Vytvoril seriály Community a v súčasnej dobe píše epizódy Ricka a Mortyho.

strange planet seriál
Zdroj: wall.alphacoders.com

Autori a animátori sú jedna partia

Zároveň bude figurovať ako producent a to spolu s autorom kníh. No a ak by vám toto nestačilo, tak štúdiá Apple sa pred krátkym časom spojili s animátorskou skupinou Shadow Machine. Tí priniesli iné úspešné animáky ako Final Space či BoJack Horseman. A čo je zaujímavé, v tomto štúdiu pôsobí aj autorova manželka Taylor Alexy Pyle, ktorá práve dizajn mimozemských postavičiek vytvorila.

A aby sme si ešte viac ukázali ako sú všetci prepojení a ako sa pri nich uzatvára kruh – Pyle pomáhal Harmondovi písať epizódy NBC komédie Community, s ktorou prerazil. Ak toto nenazvete poriadne uzavretou partičkou, ktorá spolu rada pracuje, tak už neviem čo…

strange planet
Zdroj: npr.com

Z webkomiksu až k seriálu

Strange Planet začala vychádzať v roku 2019 ako séria webových komiksov. V českom preklade je komiks známy ako Divná planéta. Na Instagrame získala taký úspech, že ešte v tom roku (november) boli stripy vydané aj knižne. Už o rok na to nasledovala aj druhá kniha, nazvaná Stranger Planet. Pre Apple pôjde iba o druhý animovaný seriál. Ich prvým bol Central Park od Lorena Boucharda, ktorému by mala od dnes začať druhá séria.

Poznáte komiksy Strange Planet a tešíte sa na ne ako na seriál? Je pre vás dobrou správou, že na ňom bude pracovať priamo aj autor? Dajte nám vedieť do komentárov váš názor.

Zdroj: hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -