Autor románu Eragon vyzýva fanúšikov, aby si od Disney pýtali novú adaptáciu. Tentoraz poriadnu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Fanúšikovia by mali chcieť poriadnu Eragon adaptáciu od Disney

S adaptáciami kníh pre mladých dospelých do filmovej podoby sa roztrhlo vrece. Hry o život, Percy Jackson, Labyrint, menovať by sa dalo ešte dlho. Je však jedno veľmi známe dielo, ktoré síce bolo spracované do filmu, ale rozhodne nedostalo podobu, ktorú by si zaslúžilo. Christopher Paolini, autor románu Eragon vyzýva fanúšikov, aby žiadali od Disney poriadne spracovanie.

Keď sa chceme pozrieť na to, ako bola táto kniha populárna, vrátime sa skoro o dve dekády. V roku 2003 sa dostala na police kníhkupectiev prvá časť. A behom tohto roka sa stala najpredávanejším titulom pred mladistvých. Skutočný úspech, keď si zoberieme, že v ten istý rok vychádzal aj piaty Harry Potter

eragon knihy
Zdroj: fictionhorizont.com

Filmová adaptácia nedopadla vôbec dobre

Fanúšikovia sa tak dočkali aj ďalších troch kníh – Eldest, Brisingr, Inheritance. Spoločne dostala séria názov Odkaz dračích jazdcov. Séria mala byť sfilmovaná štúdiom 20th Century Fox. Začali prvou časťou v roku 2006. Kritici aj fanúšikovia sa pri nej totálne zhodli, že ide o veľký prepadák. S tržbami sa jej zo začiatku darilo, ale vďaka týmto reakciám nikdy nevzniklo ďalšie pokračovanie.

A tak vyzýva samotný autor fanúšikov, aby sa ozvali. Na svojom Twitteri vyhlasuje, že by mali využiť silu internetu a žiadať RIADNU adaptáciu. S hashtagom #EragonRemake majú zaplaviť Twitter a dožadovať sa porozumenia u Disney. Prečo ale práve Disney?

Seriál na Disney+?

Tento gigant totiž kúpil práva na diela Christophera Paoliniho od spomínaných 20th Century Fox. V rámci tohto už priniesli na svoju streamovaciu službu Disney+ adaptáciu série Artemis Fowl. No, ale táto dopadla… povedzme iba v skratke, že neslávne by bolo ešte zveličenie.

Chystajú aj nové stvárnenie Percyho Jacksona, ktorý už predtým dostal filmovú podobu. Teraz tiež príde ako seriál na VOD, pričom momentálne zháňajú obsadenie. Tu by mohli viac počúvať hlasy ľudí a povenovať sa adaptácii tak, ako ma byť prevedená.

Artemis Fowl
Zdroj: cdn.com

Hlasy fanúšikov si silnejšie ako kedykoľvek predtým

A v tom je práve základ, ktorý žiada aj samotný autor. Je si (ako mnoho iných) v súčasnosti dobre vedomý, že Twitter, prípadne ďalšie sociálne siete, toho dokážu veľa. To hlavne po mohutnej kampani #ReleaseTheSnyderCut, ktoré žiadalo verziu Justice League tak, ako to pôvodne režisér zamýšľal. A vieme, že sa to podarilo, na HBO sme dostali štvorhodinový epos.

Preto by sa to mohlo podariť aj teraz. S dielom ako Eragon o to viac, že Disney je už ochotné a pracuje s dielami pre mladších dospelých. A je dôkaz aj o tom, že sa to dá poriadne. Ten sa volá Séria nešťastných príhod a priniesol ju iný streamovací gigant, Netflix. 13 kníh krásne a bez vynechania kľúčových momentov previedli na svet 3 úspešné série.

seria nestastnych prihod
Zdroj: netflix.com

Fanúšikov v ňom vidia viacero svetov

Iba čas a dostatočná snaha fanúšikov nám ukáže, či to bude mať úspech aj pri dračích jazdcoch. Príbeh tu sleduje titulnú postavu, Eragona a jeho dobrodružstvá vo fiktívnej krajine Alagaësia. Cestuje s rozprávačom (a pisateľom) príbehov Bromom a jeho telepatickým drakom, Saphirou, pričom utekajú zo spárov zlovestného kráľa Galbatorixa.

Séria obsahuje bohatý svet, ktorý je plný elfov, trpaslíkov a samozrejme – drakov. Našli sa dokonca aj takí, čo ho kvôli tomu prirovnali k svetu Pána prsteňov od Tolkiena. Naopak, príbeh je plný prekvapivých, až dramatických zvratov, pričom nechýbajú šokujúce odhalenia o pôvode postáv a ich rodičov. Kvôli tomuto boli zas knihy prirovnané k inému bohatému svetu – Hviezdnym vojnám.

eragon
Zdroj: screenrant.com

Rozmanitý svet a príbehové zvraty – to jednoducho na obrazovkách chceme

A vidieť príbehy takýchto epických diel na obrazovke v podobe seriálu? No tak to by malo byť jasné áno. Úplne súhlasíme s pánom Paolinim a tiež tvrdíme, že by si Eragon zaslúžil PORIADNU adaptáciu. Takže ak patríte aj vy medzi fanúšikov, prestaňte sociálnymi sieťami iba bezducho scrollovať a pridajte sa k iniciatíve. A o to príjemnejší bude pocit, keď si budete môcť spracovanie vychutnať vo svojej obývačke.

Čo hovoríte na vec vy? Mal by dostať Eragon poriadne spracovanie od Disney? Malo by to byť v podobe dlhšieho seriálu? Dajte nám vedieť do komentárov, čo si myslíte.

Zdroj: screenrant.com 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -