Režisér Robert Eggers chce, aby Willem Dafoe hral v jeho Nosferatu remaku

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Willem Dafoe v remaku Nosferatu

Režisér Robert Eggers chce, aby Willem Dafoe hral v jeho Nosferatu remaku. Zdá sa, že po predošlých dvoch spoluprácach si herca značne obľúbil a chcel by s ním pracovať aj na jeho ďalších projektoch. Prvý raz bol obsadený v roku 2019 do jednej z hlavných úloh vo filme Maják.

Uvidíme ho aj v najnovšom počine od tohto režiséra, Severan. Ten má premiéru v kinách práve v týchto dňoch. Nosferatu je pre režiséra srdcovým projektom, keďže sa mu venoval už v minulosti. Jeho obnovenú verziu už mal nakrúcať v Prahe. Situáciu však skomplikovalo to, že spevák a herec Harry Styles na poslednú chvíľu odstúpil od projektu.

robert eggers nosferatu
Zdroj: thedigitalfix.com

Zásadná snímka pre hororový žáner

Pôvodný film pochádza z roku 1922. Režisér F.W. Murnau chcel priniesť adaptáciu známeho románu Dracula, avšak nedostal na neho práva. Tak pomenil postavy a namiesto najznámejšieho upíra tu máme knieža Orlocka. Jeho si zahral Max Schreck.

Hrôzu naháňa po presťahovaní sa na svoj zámok do Nemecka realitnému agentovi (Gustav von Wangenheim) a jeho žene (Greta Schröder). Snímka je zásadným kúskom nemeckého expresionalizmu a je to koniec koncov jeden z pôvodných filmov, ktorý dal základ modernému hororovému žánru.

eggerts nosferatu
Zdroj: denofgeek.com

Dafoe už skúsenosť s rolou má

Zaujímavé je, že Dafoe už k úlohe v minulosti blízko mal. Vo filme V tieni upíra z roku 2000 si zahral Maxa Schrecka. Tento netradičný dramatický horor sa pohráva s myšlienkou, že herec v hlavnej úlohe bol nakoniec sám upírom.

Eggers už dlhšie plánuje priviesť snímku naspäť. Už niekoľko rokov hovorí o tom, že prinesie vlastnú verziu, zatiaľ sme však vedel iba to, že si v nej zahrá Anya-Taylor Joy. Jeho častú spolupracovníčku mal doplniť jeden herec, ktorý ako sme uviedli vyššie, iba pár dní od začiatku nakrúcania od projektu odstúpil.

willem dafoe v tieni upira
Zdroj: bbc.co.uk

Produkciu by chcel obnoviť s týmto hercom

Režisér teraz v jednom z rozhovorov pre portál Slashfilm uviedol, ako by mohol pokračovať so zastavenou produkciou. Jedno z jeho prianí je, aby bol Willem Dafoe súčasťou filmu Nosferatu. Uviedol nasledovné:

„Nosferatu je pre mňa úžasne dôležitým filmom, takže vždy o ňom posuniem nejaké informácie. Keď ho konečne začnem robiť, tak Willem by v ňom sakra mal byť, pretože s ním veľmi rád pracujem. Ale možno by si zahral Ellen? Kto vie?

Bude mať ženskú úlohu?

Na konci si zažartoval o tom, že by si Dafoe zahral hlavnú ženskú úlohu, v tejto snímke verziu Miny Harkerovej. Samozrejme by však bolo skvelou správou pre divákov Eggersových filmov aj fanúšikov herca, ak by predmetnú hlavnú úlohu Orlocka stvárnil práve on.

Páčil by sa vám Willem Dafoe v hlavnej postave kniežaťa Orlocka vo filme Nosferatu? Je podľa vás jasnou voľbou alebo by mal Eggers nájsť niekoho iného? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -