Johnny Depp bol neprávom vyhodený a fanúšikovia si vyžadujú jeho návrat ako Jack Sparrow

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Fanúšikovia chcú, aby sa Johnny Depp ako Jack Sparrow vrátil

Mnoho fanúšikov Pirátov z Karibiku si želá, aby sa vrátil Johnny Depp ako Jack Sparrow. Ďalší diel zo série totiž bude akýmsi ľahkým reštartom, kedy síce ide o nasledujúcu časť, ale bude ohľadom nových postáv aj príbehov. Ako sme sa nedávno dozvedeli, hlavnú úlohu stvárni herečka Margot Robbie.

Do tejto role boli zvažované aj mená ako Karen Gillan, Emma Watson či Daisy Ridley, voľba však nakoniec padla na Margot. Pôjde o nasledujúci diel zo série, teda s poradovým číslom 6, a podľa tvorcov náš čakajú aspoň dve ďalšie časti. Ide o projekt s novými postavami a novým pozadím, fanúšikovia však žiadajú návrat kapitána Jacka Sparrowa. Rozbehli k tomu masívnu kampaň na Twitteri.

Jeden príspevok nasledovaný mnohými

Je to jednoduché… keď nebudú mať noví Piráti z Karibiku žiadneho kapitána Jacka Sparrowa, žiadneho Deppa, tak ich nepozerám,“ znel príspevok, ktorý celú vec naštartoval. Tweet tejto užívateľky si vyslúžil tisícky likeov, zdieľaní a strhla sa pod ním vášnivá debata. Jeden z postov vyjadruje podporu novej herečke, ale zároveň hovorí o tom, ako bol herec neprávom vyhodený zo série.

„Som veľmi šťastný, že sa Margot Robbie dostala do tejto filmovej série! Ona to dá! Ale môžeme sa všetci zhodnúť na tom, že Johnny Depp by mal stále hrať Jacka Sparrowa? Nerobí to len preto, že si jeho šialená ex vymyslela klamstvá o týraní a takmer zničila jeho život? chápte to?“

Súdny spor s bývalou manželkou

Aby sme vniesli do situácie viac svetla. Johnny Depp ako Jack Sparrow skončil kvôli jeho bývalej manželke Amber Heard. V roku 2018 napísala pre Washington Post o tom, ako ju jej bývalý manžel doma týral. Nebol priamo menovaný v príspevku, ale situácie sa hneď chopilo Disney, ktoré herca vyhodilo od všetkých jeho projektov s touto spoločnosťou. Depp to samozrejme nechcel nechať tak a rozbehol sa súdny proces.

V ňom na svoju obhajobu uviedol, že situácia bola presne opačná a obeťou bol v tomto prípade skôr on. Áno, aj domáceho násilia. Mnoho ľudí ho už predčasne odsúdilo a začali sa na neho pozerať zvrchu, avšak dôkazy hovoria v jeho prospech. Objavili sa nahrávky, na ktorých ho pri hádke udrie a dokonca pritom aj tvrdí, že sa to neodváži nikomu povedať, lebo by mu nikto neveril.

Dôkazy sa zatiaľ na súde neukázali ako smerodajný dôkaz, aj keď nemajú byť prečo fingované. Ľudia v online priestore ale v mnohých prípadoch zmenili názor, vyjadrujú tomuto rozmanitému a talentovanému hercovi podporu. Dokonca sa spísala petícia, aby ho Disney prijalo naspäť. Ďalšia petícia je napríklad zato, aby vyhodili Amber Heard z natáčania druhej časti Aquamana.

Fanúšikovia vyjadrujú masívnu podporu

Podpora fanúšikov je jednoducho obrovská a prvý príspevok od Willy Wonka TikTok nasledovali doslova desiatky ďalších (aspoň zopár si môžete pozrieť v tomto článku). Preto by nebolo prekvapením, keby Disney prehodnotilo svoje rozhodnutia a Johnny by sa mohol znovu ukázať ako Jack Sparrow. Pardon, kapitán Jack Sparrow. Ako dobrý príklad uviedli, že sa herec pravidelne objavuje v kostýme tejto postavy v nemocniciach, aby priniesol radosť chorým deťom.

Nemusel by byť samozrejme hlavnou postavou, keď tá bude pripadať ženskej hrdinke. Zamerať sa na nové postavy nie je nelogickým krokom po vlažnejšom prijatí štvrtého a piateho dielu. Ak by sme však uvideli aspoň malé objavenie tohto večne rumom posilneného kapitána, bolo by to potešujúce. A je očividné, že to je to, čo by ľudia chceli.

Myslíte si, že by sa mal vrátiť Johnny Depp ako Jack Sparrow? Kto si myslíte, že má v konflikte pravdu? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -