Vykúpi sa režisér rebootu Hellboya? Jeho film The Lair by mohol byť návrat k poriadnemu hororu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film The Lair ako návrat k hororovým koreňom

Režisér Neil Marshall začal svoju kariéru krvavými horormi s unikátnymi monštrami. Potom sa od nej trochu odklonil, keď natočil sci-fi thriller Súdny deň či historickú drámu Centurion s Michaelom Fassbenderom v hlavnej úlohe. Jeho posledné filmové pokusy mu akosi kriticky nevyšli. Teraz však hlási, že si chystá napraviť reputáciu a vrátiť sa k svojim hororovým koreňom. Natočí film The Lair.

Marshall bude film produkovať aj si napíše scenár. Snímka sa natočí pod hlavičkou Highland Film Group a zaujímavé je, že táto spoločnosť získala práve na základe aukcie. Tá sa konala kvôli súčasným opatreniam online a prebiehala ako virtuálny American Film Market.

neil marshall the lair
Zdroj: geektyrant.com

Film zatiaľ popisujú ako akúsi kombináciu akčného thrilleru a prvotriedneho, krvavého, beštiálneho hororu. Podľa viacerých zdrojov už prebiehajú kastingy, avšak zatiaľ nevieme o žiadnej hviezde, ktorá by bola do filmu vybraná. V podstate nemáme o obsadzovaní žiadne oficiálne info, ale tvorcovia majú dostatok času, nakoľko plánujú začať točiť na jar.

Dej už majú vymyslený

Film The Lair (čo by sa dalo preložiť ako brloh, nora) hovorí o pilotke amerických vzdušných síl, poručíčke Kate Sinclair. Jej stíhačka je zostrelená nad jednou z najviac nebezpečných pevností rebelov v Afganistane. Nájde však útočisko v opustenom podzemnom bunkri, čo sa však neukáže ako šťastná voľba.

Objaví tam totiž ľuďmi vyrobené, vysoko nebezpečné biologické zbrane. Sú to napoly ľudia, napoly mimozemšťania, ale hlavne túžia po ľudskom mäse. A teraz sa prebudili. Sinclair sa sotva podarí utiecť, avšak nevie o tom, že príšery známe ako Ravagers ju sledujú naspať na jej americkú základňu…

pad do tmy
Zdroj: allhorror.com

Neil Marshall sa teda vracia k hororovým základom, ktoré položil v roku 2002 filmom Psí vojaci či svojim najviac úspešným filmom Pád do tmy v roku 2005. Ten bol svojho času prijatý pomerne vlažne, avšak si časom získal veľkú pozornosť divákov a stal sa z neho často spomínaný a komentovaný film. Hlavne vďaka jeho načakanému koncu.

Vykúpi sa režisér po nedávnych neúspechoch?

Režisér nedávno dokončil práce na svojom najnovšom filme, The Reckoning. K nám sa ešte oficiálne nedostal, ale zahraniční diváci, ktorí ho videli, tiež nešetrili kritikou. Našli vo filme množstvo logických chýb, dej bol nekonzistentný a snímka sa akosi nevedela rozhodnúť či je hororom alebo drámou. Avšak Marshall sa plánuje svojim novým filmom opäť dostať do povedomia a napraviť si reputáciu. Povedal toto:

„Kým bolo The Reckoning gotickou drámou, ktorá ukazuje vytrvalosť a silu ženy, film The Lair bude môj pravý návrat ku krvavému hororu v štýle Psích vojakov či Pádu do temnoty. Robím niečo pekelne strašidelné, pričom vám bude dvíhať pulz, ale pritom s veľkou dávkou zábavy. Poteší to celé davy. Bude to adrenalínom nabitá jazda na horskej dráhe. Veľké a hlasné, inšpirované filmami ako Votrelec, Predátor alebo Vec s ich úžasným použitím praktických efektov. Bude to nový druh teroru na filmovom plátne, príšera stvárnená filmom. A nebojím sa mať na rukách krv, keď ho budem vyrábať!“

Do jari sa snáď produkcia rozbehne

Podľa jeho slov vidíme, že si skutočne verí. A mal by si, aby sa dokázal znova osvedčiť v očiach divákov. Minulý rok totiž priniesol reboot komiksovky Hellboy, ktorý ťažko komerčne prepadol. Po celom svete v kinách zarobil iba $44 miliónov. Ale je dobré vidieť, že ani tieto výsledky neodradia režiséra od jeho práce.

hellboy recenzia
Zdroj: pursuenews.com

Zároveň momentálne figuruje aj ako producent v seriáli na Netflixe, Lost in Space. Musíme teda povedať, že práce ma dostatok, tak ju snáď dokáže zvládať. Držíme zároveň palce, aby sa do jari podarilo rozbehnúť produkciu, pretože so súčasnými opatreniami, ktoré nevieme dokedy budú trvať, je všetko neisté. V každom prípade dúfame, že do toho času už bude svet „viac v normále“.

Ako sa vám zatiaľ pozdáva myšlienka na film The Lair? Myslíte si, že pôjde o riadny návrat režiséra v svojim počiatkom, alebo už podľa vás ide o otrepaný námet? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: collider.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -