Brendan Fraser hovorí o tom, prečo Múmia s Tomom Cruisom nefungovala. Vráti sa kvôli tomu k vlastnej sérii?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Brendan Fraser o Múmia reboote

Ak sa povie meno Brendan Fraser, istotne vám ako jeden z jeho najviac známych filmov napadne Múmia. Ako dobrodruh Rick O’Connell sa objavil prvý raz ešte vo filme z roku 1999 od Stephena Sommersa. Dva roky na to prišlo pokračovanie s názvom Múmia sa vracia. Oba filmy neboli priaznivo prijaté u kritikov.

Diváci ich však zbožňovali a dnes majú už akýsi kultový status. Veľa ľudí nedá dopustiť na snahu zabrániť prebudenému Imhotepovi, aby ohrozil ľudstvo. V roku 2008 sa pokúšali ešte o ďalšiu časť s podtitulom Hrobka ďalšieho cisára. Dej presunuli do Číny, nemal však už taký úspech.

brendan fraser múmia
Zdroj: bloody-disgusting.com

Tri filmy, potom reboot

Tak zostala značka nedotknutá takmer 10 rokov. Alan Kurtzman sa ale rozhodol priniesť jej reboot, ktorý uviedol v roku 2017. Zahral si tu Tom Cruise ako žoldnier Nick Morton, ktorý prebudí prastarú egyptskú princeznú Ahmanet. Tú si zahrala Sofia Boutella. Tiež bola pripravená priniesť na svet svoj hnev.

Nielen to, film mal aj naštartovať univerzum s monštrami od spoločnosti Universal. Dokazuje to aj fakt, že tu bol uvedený Russell Crowe ako Dr. Jekyll. Bol však kritickým prepadákom a tiež sa mu dobre nedarilo ani v zárobkoch (z kás nepriniesol ani polovicu toho, čo sa očakávalo). Boli tak škrtnuté plány na pokračovania aj celý filmový vesmír Dark Universe.

sofia boutella mumia
Zdroj: usatoday.com

Prečo snaha Universalu nefungovala?

V aktuálnom rozhovore pre portál Variety sa Fraser vyjadril, prečo si myslí, že film nefungoval. Povedal:

„Je ťažké spraviť ten film. Ingrediencia, ktorú sme mali pre našu Múmiu a nevidel som to v tom filme, bola zábava. To chýbalo v tej inkarnácii. Bol to priamo hororový film. Múmia musí byť napínavá, ale nie hrozivá a strašidelná. Viem, aké ťažké je to spraviť. Pokúšal som sa o tom trikrát.“

Prinesie kvôli tomu Múmiu 4?

Ako hovorí herec – film, ktorý si pamätáme z našich skorších rokov, bol poriadne dobrodružným, napínavým, ale stále vhodný ako zábava pre celú rodinu. Brendan Fraser tiež správne poznamenal, že Múmia s Tomom Cruisom sa až príliš pokúšala byť temnou a išla až do žánru hororu. Spolu s ňou tam bol aj úplne iný, priamejší spôsob akcie.

Nakoľko sa ale Fraser vracia k svojej hereckej kariére, keď absolútne boduje filmom The Whale, prišla aj očividná otázka. Spýtali sa ho, či by sa rád vrátil k svojej sérii a priniesol do nej aj štvrtý film. Jeho odpoveď môže potešiť všetkých fanúšikov, ktorí majú nádej na jej vznik. Povedal, že ak by niekto prišiel so správnym konceptom, tak by bol tomu otvorený. Múmia 4 je tak bližšie ako kedykoľvek predtým.

Boli by ste radi, ak by sa vrátil Brendan Freser do série Múmia so štvrtým filmom? Čo hovoríte na jeho reakciu na (ne)slávny reboot? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com, variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

  1. Ak by dej bol zasadený o 20-30 rokov neskôr kde by hral rolu hrdinu po zenite a zjavil by sa tam napr. jeho filmový syn alebo iný mladý fešák a Brandon by hral nie tak akčné scény ale stále by mohol prispievať svojským humorom možno by to fungovalo. spojenie nostalgie a neignorovanie ze vsetci starneme by mohol priniest usmev divakovi. A mozno prave to ze uz ma nejake to kilo, bolavy chrbat / koleno by mohol byt tiez pekny tah ak si vie sam zo seba robit srandu. Napr. by vytiahol lano, zavesil o konar ale keby sa chcel zhupnut by rupol na prdel: „Asi ta mladost je tam kde aj ten šuter – medzi mojimi polkami.“
    Je to tiez priestor na dobru komediu s hororovym nadychom ako boli originalne filmy. Dobry scenar a rezia, obsadenie co sa neberia tak vazne ako Fraser a chemia moze fungovat.

  2. Chlapík by sa musel opäť dostať do formy a nosiť parochňu, už stráca vlasy. So správnym príbehom, hercami a režisérom by to mohlo ešte niečo priniesť.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -