Takto vyzerá tvrdý reštart DC! Nové hlavy oznámili prvých 10 projektov, nesú názov „Bohovia a monštrá“

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Tvrdý reštart DC má prvé známe projekty

Spoločnosť Warner Bros. sa po zlúčení s Discovery snaží dať dohromady ich roztrieštený filmový vesmír. Kvôli tomu vymenili vedúce osobnosti pri filmovej tvorbe, stala sa nimi dvojica režisér James Gunn a producent Peter Safran. Mesiace špekulácií sa teraz rozhodli uviesť na pravú mieru na tlačovej konferencii. Prinášajú tak prvé správy o tom, ako bude vyzerať tvrdý reštart DC.

Predtým oznamovaný 10-ročný plán, ktorý avizoval generálny riaditeľ David Zaslav, bude rozdelený na dve väčšie kapitoly. Tá prvá z nich ponesie názov Gods and Monsters, teda Bohovia a monštrá. V rámci nej predstavili 5 filmových a 5 seriálových projektov, ktoré sa zamerajú na známe postavy aj doteraz nepreskúmaných hrdinov (či antihrdinov).

Viacero časových liniek

Najprv sa bolo však treba vysporiadať s filmami, ktoré sa ešte chystajú do kín. Nimi budú Shazam! Hnev bohov, Blue Beetle, Aquaman: Stratené kráľovstvo a The Flash. Posledný menovaný predstaví alternatívne vesmíry a dimenzie a tak sa núka riešenie v podstate samé. Všetko môže zostať kánonom, avšak predstavené nám budú viaceré odlišné časové línie.

Dvojka Batmana má dátum premiéry

Okrem spomenutých Bohov a monštier tak budeme poznať napríklad Elseworlds (teda Inosvety). Tam bude spadať napríklad BatVerse od Matta Reevesa. To je skvelou správou, nakoľko vieme o jeho pláne sa rozrastať. Čaká nás seriál The Penguin a ešte lepšou novinkou je, že Batman: Part II má dátum premiéry – uvidíme ho 3. októbra 2025. Do tohto sveta patrí aj Joker od Todda Philipsa.

Superman: Legacy

Superman Legacy
Zdroj: ign.com

Gunn už predtým naznačoval, že Superman bude pre nich veľkým zameraním. Nebude to však Henry Cavill, ale jeho mladšia verzia. Najskorším filmom tak bude Superman: Legacy, ktorý príde už 11. júla 2025. Scenár píše samotný režisér a dvojica odhalila, že nepôjde o príbeh o pôvode. Skôr sa bude zameriavať na to, ako je Kal-El rozpoltený medzi svojimi odkazmi (legacy) ako ochranca Zeme a Kryptoňan.

The Authority

The Authority
Zdroj: dc.com

Tvrdý reštart DC nám prináša aj ďalší kontroverzný tím (po Suicide Squad od rovnakého tvorcu). Bude ním The Authority, čo je skupina nadľudí, ktorá sa tak veľmi snaží chrániť Zem, že často kvôli tomu prekračujú etické aj morálne hranice. Často sa tak správajú viac ako záporáci, čím fungujú ako akýsi protipól k Justice League.

The Brave and the Bold

The Brave and the Bold
Zdroj: nerdist.com

Kým jeden Temný rytier bude v Elseworlds, táto časová línia nám predstaví rozšírenú „Bat rodinu“. V centre diania bude Damian Wayne, teda Brucov syn. Vychádzať sa bude primárne z komiksu Granta Morrisona, takže očakávať môžeme dynamiku otca a syna, nového Robina.

Supergirl: Woman of Tomorrow

Supergirl: Woman of Tomorrow
Zdroj: comicsbeat.com

Približne 2 roky po vydaní filmu Superman: Legacy sa dočkáme aj jeho sesternice. Narozdiel od šťastnejšieho príchodu Kal-Ela na Zem však Zor-El putovala vesmírom na fragmente Kryptonu. Kam sa však dostane, tam nachádza len skazu a smrť. Tom King ako autor poskytol nevšedný pohľad na hrdinov a ich zrod v najťažších chvíľach.

Swamp Thing

Swamp Thing
Zdroj: giantfreakinrobot.com

Posledný oznámený film sa zameria na ikonický hororový charakter Swamp Thing. Ikonickú postavu dlhé roky tvoril Alan Moore a práve z nej budú čerpať. Dôkazom je, že Safran povedal, že „preskúma jeho temný počiatok“.

Creature Commandos

Creature Commandos
Zdroj: collider.com

Tvrdý reštart DC sa však nezameria len na filmovú tvorbu, ale prinesie aj nové seriály. Prvým z nich bude Creature Commandos, ktorý predstaví tím s rovnakým názvom. Ten dala dokopy Amanda Waller a zoskupuje najmonštruóznejšie postavy DC univerza. Pôjde o animák, ktorý bude mať 7 dielov, všetky z nich napísal Gunn. Ten zároveň zdôraznil, že prinesie zaujímavé mená do dabingu, ktoré sa neskôr môžu ukázať aj v hranej podobe.

Waller

Waller
Zdroj: slashfilm.com

Hovoria o Wallerovej, tá dostane tiež vlastný seriál. Už predtým nám o ňom hovorili ako o spin-offe Peacemakera a práve na neho bude nadväzovať (takže stále zostáva súčasťou univerza). Obsahovať má aj postavy zo Suicide Squad, zatiaľ je však Viola Davis jedinou potvrdenou herečkou, ktorá sa vracia (a jedinou, čo zostáva po reštarte).

Booster Gold

Booster Gold
Zdroj: wegotthiscovered.com

Vypočuté boli aj prosby fanúšikov. Tí už dlhí čas žiadali, aby bol prinesený do hraného sveta obľúbený hrdina Booster Gold. Bude sa úzko držať predlohy – nasleduje lúzra, ktorý cestuje naspäť v čase, aby sa stal superhrdinom. Využíva aj pokročilé technológie, čo ešte navyšuje jeho silu. Navyše, často spolupracuje s Blue Beetle, je teda šanca, že aj tento latino charakter zostane.

Lanterns

Lanterns
Zdroj: screenrant.com

Po dlhom čakaní na Green Lanterna nedostaneme jedného, ale hneď dvoch nositeľov prsteňa. Lanterns sa zameria na Hala Jordana a Johna Stewarta. Seriál bude inšpirovanými detektívnymi príbehmi ako napríklad True Detective od HBO. Dvojica tak bude niečo ako vesmírni policajti, ktorí sa snažia prísť na temné zločiny na Zemi.

Paradise Lost

Paradise Lost
Zdroj: screenrant.com

V poslednom oznámenom seriáli sa pozrieme na ostrov Themyscira, rodné miesto Wonder Woman. Odohrávať sa však bude dlhé roky pred narodením Diany. Má byť skôr politickou drámou, ktorá nám ukáže boj o moc medzi rôznymi Amazonkami. Zároveň má slúžiť aj ako akýsi príbeh o pôvode miesta samotného.

Bude Jason Momoa Lobom?

Tvrdý reštart DC tak pozná svoje nové projekty, nezabudli však okomentovať ani zopár ďalších dohadov. Zbavením sa doteraz známeho Aquamana prichádza o rolu Jason Momoa. Ten však má v komiksovom svete ešte stále pokračovať. Najviac ľudí mu prisudzovalo rolu Loba, drsného metalového záporáka. Teraz však bolo potvrdené, že si ho nezahrá.

Zelenú má stále aj Superman čiernej pleti

Istý čas kolovali zvesti aj o Supermanovi čiernej pleti. Mal byť v alternatívnej Earth 23, kde je prezidentom Spojených štátov. Pracoval na ňom scenárista Ta-Nehisi Coates. Zdá sa však, že film stále existuje a aj ten by mal spadať do spomenutého Elseworldu. Zaujímavé môže byť aj to, že sem spadá animovaný seriál Teen Titans GO!.

Ako hodnotíte oznámené filmy a seriály z dielne DC? Na ktorý z nich sa najviac tešíte? Páči sa vám rozdelenie na viaceré časové linky, kde môžu zostať zachované aj iné projekty alebo by podľa vás malo byť zameranie iba na Bohov a monštrá? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -