Henry Cavill končí ako Superman! DC filmy čaká tvrdý reštart, čo má James Gunn v pláne?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Herny Cavill končí ako Superman

Ohľadom Muža z ocele sme začali mať pre DCEU veľké očakávania. Film Black Adam zabezpečil v potitulkovej scéne jeho návrat, čím nám bol sľubovaný veľký súboj. Následne sa začalo hovoriť o začiatku nápadov na jeho sólové filmové pokračovanie. Nové vedúce osobnosti pre filmovú tvorbu však začali vo veľkom veci meniť. A tak aj teraz potvrdili, že Henry Cavill predsa len končí ako Superman.

Novými riaditeľmi DC filmov pre Warner Bros. Discovery sa stali režisér James Gunn a producent Peter Safran. Postupne nám začali ukazovať, že sa mienia zbaviť teraz známeho tímu. Zrušený bol spomenutý Muž z ocele 2 aj pokračovania hrdinu Dwayna Johnsona. Škrtnutá bola aj tretia Wonder Woman a s rolou Aquamana sa rozlúči Jason Momoa (ten však budúcnosť stále v univerze má).

DC ruší filmy
Zdroj: thedirect.com

Len nedávno hovorili o priorite hrdinu

Gunn pritom iba pred pár dňami zdieľal na Twitteri príspevok, kde hovoril o tom, že Superman je pre nich jednou z najväčších priorít. Ak nie aj najväčšou. Tak zostala otázka, kde je teraz háčik. Lenže tvorca to vysvetlil prostredníctvom ďalších príspevkov. Hovorí v nich, že sa plánujú zamerať na skoršie časti života hrdinu, tak ho nebude hrať Cavill.

Vraj ale spolu mali niekoľko stretnutí, kde sa porozprávali o ďalších možnostiach. Ako režisér povedal, je vidieť, že je Henry podobne veľký fanúšik ako on a tak majú stále úžasné spôsoby, ako spolu pracovať aj v budúcnosti. Herec sa teda nemusí báť o role ani po tom, čo stratil rolu Kryptoňana a nedávno aj netflixovského Zaklínača.

Mladšie roky Kal-Ela

Scenár k filmu sa rozhodol písať samotný Gunn, ako odpovedal v komentároch. Režisér ešte známy nie je, rovnako ani ďalšie detaily. Jediné, čo vieme, že bude hovoriť o skorších rokoch Kal-Ela, na Zemi známeho ako Clarka Kenta.

Tak by si mohli vziať inšpirácie napríklad z komiksovej minisérie Superman: V každom ročnom období, ktorý o ňom hovoril ako o mladíkovi, ktorý sa snaží nájsť rovnováhu medzi súkromným a superhrdinským životom. Uvidíme, čo však filmová budúcnosť ponúkne…

Sklamalo vás, že Henry Cavill definitívne končí ako Superman alebo ste to po nedávnych zmenách očakávali? Ako beriete nápad na mladšiu verziu tejto postavy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -