Čo sa deje? DC opäť ruší filmy – uvidíme tak Black Adam 2, Muž z ocele 2 či Wonder Woman 3? Čo bude s Aquamanom?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

DC opäť ruší filmy

Tento rok bol pre spoločnosť Warner Bros. naozaj nepriaznivý. Po ich zlúčení s Dicovery a vystriedaním generálneho riaditeľa prišlo k škrtaniu projektov, ktoré mali rozpracované. Navyše museli hľadať nového riaditeľa ich filmového obsahu. Ten našťastie prišiel hneď v dvoch osobách – režisér James Gunn a producent Peter Safran. Teraz to však vyzerá, že pod ich vedením prichádza k ďalším výrazným zmenám a DC (opäť) ruší filmy.

Prvým filmom, ktorý je na prestrase už niekoľko dní, je Black Adam. Tento (anti)hrdina sľuboval so svojim príchodom masívnymi kampaňami zmenu hierarchie síl v DCEU. Zdá sa však, že sa jeho herecký predstaviteľ Dwayne Johnson, hlavný propagátor týchto správ, značne prepočítal.

Black Adam kvíz
Zdroj: 4kwallpapers.com

Black Adam NEmení hierarchiu

Komiksovka si vo svojich začiatkoch počínala mimoriadne dobre a lákala zvedavých divákov do kín. Silný otvárací víkend však priniesol reakcie fanúšikov, ktorí mu vyčítali chyby či prílišnú snahu napodobniť konkurenčné filmové univerzum. Tržby z kinosál tak začali klesať a po siedmych týždňoch premietaní má na svojom konte „iba“ 387 miliónov dolárov.

Natočenie síce stalo 195 miliónov, ale značné čiastky išli ešte do produkcie a vyše 100 miliónov sa nalialo do marketingu. Kým poputuje na streamovaciu službu HBO Max, kde už nebude generovať v podstate žiadne zisky, ešte môže niečo priniesť z kín. Nebude to však dostatok a očakáva sa, že strata bude približne 100 miliónov.

Plán štúdia hovoril o tom, že budú na veľké plátna prinášané iba veľké blockbustery, ktoré môžu priniesť zárobok. Jednoduchou matematikou je jasné, že v prípade Black Adama to tak nie je a jeho pokračovanie s najväčšou pravdepodobnosťou nevznikne. Pochybné to má však aj mimoriadne známy hrdina, ktorý sa objavil v jeho potitulkovej scéne.

Henry Cavill Superman
Zdroj: geekositymag.com

Žeby sa Cavill znovu dlho neohrial?

Poriadok s postavou The Rocka chcel narobiť samotný Superman. Na veľké jásania fanúšikov sa do jeho role vrátil Henry Cavill. Po filme to oznámil aj na svojich sociálnych sieťach a potvrdilo to aj štúdio, ktoré sa ho snažilo získať späť už nejaký čas. Okamžite sa začalo hovoriť o tom, že sa pripravuje Muž z ocele 2.

Nová dvojica vo vedení má však iné plány a z DC rozvrhu ruší filmy. Neunikol im teda ani slávny Kryptoňan. Fanúšikovia však nemusia byť (úplne) nešťastní. Cavilla ako Clarka Kenta uvidia vo filme The Flash, ktorý by sa mal dostať do kín 16. júna 2023. Potom zostáva budúcnosť postavy nejasná.

wonder woman 3
Zdroj: wallpaperflare.com

Patty Jenkins tiež nemá svoj rok

Veľkú smolu má počas tohto roka aj režisérka Patty Jenkins. Mala pripravovať film zo sveta Star Wars o rebelskej letke s názvom Rogue Squadron. Ten však odložila kvôli tomu, aby sa mohla venovať nakrúcaniu Wonder Woman 3, aj tentoraz s Gal Gadot. Podobne to spravila aj pri novom spracovaní Kleopatry, kde odovzdala miesto na režisérskej stoličke.

Gunn a Safran jej však museli doručiť ďalšie zlé správy. Podnikli cestu do Aspenu, kde plánovali budúcnosť DC filmového univerza. So sebou mali aj prvotný návrh na pokračovanie filmu (ktorého spoluautorom bol Geoff Johns). A po ich návrate do Los Angeles oznámili autorke, že táto vízia sa neuskutoční.

S ich oznámením a tým, ako DC ruší filmy, však nie je ešte úplne jasné, či to znamená stopku len pre túto konkrétnu verziu scenára alebo celkovo pre pokračovanie. Dianu však ešte určite radi uvidíme. Wonder Woman 1984 nemusela byť prijatá najlepšie kritikmi ani divákmi, na konci však priniesla krásny cliffhanger s pôvodnou predstaviteľkou postavy.

ben affleck aquaman
Zdroj: geekosity.com

Končí Momoa ako Aquaman? Bude odteraz Lobom?

Avšak, opačným dôkazom môže byť iný fakt. Zdá sa, že nový spôsob vedenia filmov sa vzďaluje od členov Justice League, ako nám ich predstavil Zack Snyder. Smerovať by to mohlo k akémusi ľahkému rebootu DC univerza. Preto už zrejme nebude prekvapením, že sa predpokladá, že Jason Momoa skončí so svojou postavou Aquamana a film Stratené kráľovstvo v decembri budúceho roka bude jeho posledným.

Teda, posledným ako vládcom Atlantídy. S hercom sa stále počíta a vraj by mal stvárniť „kľúčovú postavu“. Ak pozorne sledujeme náznaky, tak by nám mohlo byť jasné, kým sa stane. Herec aj režisér totiž prostredníctvom sociálnych sietí navnaďovali na postavu Loba, poriadne drsného a nekompromisného medzihviezdneho lovca odmien. Na to, či sa to stane, si však musíme počkať.

Čo hovoríte na správu, že DC ruší filmy? Ktorý z trojice Black Adam, Muž z ocele a Wonder Woman by vás najviac dostal, ak by nedostal ďalší film? A myslíte si, že sa s Jasona Momou stane Lobo? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thedirect.com, geektyrant.com, collider.com, instagram.com, thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

  1. kludne mozu zrusit vsetky 3. Momoa skoncil v See (mam pocit, ze celkom skoncil cely See), takze teraz bude mat cas nakrucat. Len nie aquamana, mohli by sa vratit k Frontier, to bol celkom schopny serial… nechapem preco ho po 3 sezonach zrusili.

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -