Ohľadom filmu Alita: Bojový Anjel 2 prichádza sľubná aktualizácia priamo z úst producenta

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Ohľadom filmu Alita 2 prichádza aktualizácia

Už sú to viac ako tri roky, odkedy sme v kinách videli Bojového Anjela od Roberta Rodrigueza. Štúdio si bolo neisté ohľadom prípravy pokračovania, avšak fanúšikovia opakovane volajú po tom, že by ho chceli vidieť. Zdá sa, že inak na tom nie sú ani herci a iné osobnosti okolo projektu. Z úst producenta teraz prichádza pre film Alita 2 zaujímavá aktualizácia.

Okrem skúseného režiséra je pod filmom z roku 2019 podpísaná dvojica James Cameron a Jon Landau. Rovnaká dvojica po 13 rokoch prináša pokračovanie iného (už) kultového kúsky, ktorým je Avatar. Práve počas londýnskej slávnostnej premiéry snímky s podtitulom Podoba vody bol Landau vyspovedaný aj ohľadom iného filmu.

S režisérom riešia pokračovanie

Na tejto slávnostnej udalosti ho „vyspovedali“ osoby z portálu Deadline. Hovoril tom, že spolu s Rodriguezom by rád priniesol pokračovanie. Vyjadril sa k tomu nasledovne:

„Je tu taký malý film s názvom Alita: Bojový Anjel, ku ktorému by sme sa radi vrátili a priniesli pokračovanie. Už sme o tom hovorili s Robertom (Rodriguezom), tak to snáď padne na úrodnú pôdu.“

Cliffhaner nás stále drží v očakávaní

Pôvodný film vychádza z predlohy mangy, ktorú vytvoril Yukito Kishiro. Hovorí o dievčati menom Alita (Rosa Salazar), ktoré sa ako kyborg prebudí na smetisku v budúcom svete, ktorý nespoznáva. Nemá žiadne spomienky na to kým bola. Nájde ju však dobrosrdečný doktor Ido (Christopher Waltz), ktorý ju nielen dáva dohromady, ale objaví v nej mladé dievča s pozoruhodnou minulosťou.

Spolu so zaujímavým dejom a prekvapivými zvratmi sme dostali mimoriadne otvorený koniec. V ňom sa hlavná hrdinka zaprisahala, že sa vydáva do boja proti osobnostiam, ktoré utláčajú jej svet. S takýmto cliffhangerom sa samozrejme očakávalo, že príde druhá časť. Ba čo viac, tvorcovia sa nechali počuť, že majú pokračovaní nachytaných hneď niekoľko.

pokračovanie alita
Zdroj: digitalspy.com

Štúdio vs. Armáda Ality

Inak to však videlo štúdio 20th Century Fox, ktoré za ňou stálo. Jednak sa im zisk z kín vo výške 401,7 milióna dolárov zdal dostatočne primerný, na druhej strane akurát prichádzalo k ich odkúpeniu zo strany Disney. Tak zostali viaceré značky odsunuté na druhú koľaj. Avšak, počas júna prišla ohľadom filmu Alita 2 zaujímava aktualizácia – po Los Angeles sa objavili bilboardy s pokračovaním.

Išlo však o snahu horlivých fanúšikov, ktorí neustále bojujú o tom, aby dvojka prišla. Dali si už aj vlastný názov „Alita Army“ (teda Armáda Ality) a banermi či virálnymi kampaňami burcujú k pokračovaniu. Dokonca od nich pochádza aj petícia pre Disney, aby prišlo. Dobrou správou však môže byť, že o neho majú záujem aj herci a tvorcovia.

Super Bowl nám predstavil aj trailer na nový film Alita: Battle Angel
Zdroj: geektyrant.com

Záujem majú aj osobnosti okolo filmu

Samotný Robert Rodriguez povedal, že sa mu začne venovať po jeho Star Wars projektoch. A ako vieme, jeho The Book of Boba Fett už má nejaký ten piatok po premiére. Preto nastupuje aj Rosa Salazar, ktorá poskytla pohyby hlavnej hrdinke. Hovorí, že od tohto prehlásenia bombarduje Rodrigueza a neustále píše Cameronovi, kedy už začnú pracovať. A obrovský záujem o návrat vyjadril aj Waltz. So slovami Landaua tak môžeme byť k pokračovaniu zase o krok bližšie…

Páči sa vám, aká ohľadom filmu Alita: Bojový Anjel 2 prišla aktualizácia? Myslíte si, že tieto slová producenta znamenajú, že sa konečne začnú debaty o jeho realizácii? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

  1. ja by som prijal aj serial, Alita ma velky potencial a aj film bol vyborne spraveny. Obavam sa vsak, ze sa na nu zabudne, ako sa zabudlo na Final Fantasy a Aki Ross. To bol jeden z prvych (minimalne velkych) renderovanych filmov. Imho bol super, ale komercne bol neuspesny, tak sa stratil na smetisku dejin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -