Po dvoch dekádach sa vrátime do Genovie! V príprave je Denník princeznej 3

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Chystá sa Denník princeznej 3

Nalaďte sa na nostalgickú vlnu, Disney oficiálne potvrdilo, že chytajú Denník princeznej 3. Ide o pokračovanie dvojice filmov, ktoré prišli v rokoch 2001 a 2004. Vychádzajú z rovnomennej knižnej predlohy od Meg Cabot. Romantická komédia, ktorá vyšla už pred vyše 20 rokmi, v podstate katapultovala Anne Hathaway medzi hollywoodske hviezdy a raketovo naštartovala jej kariéru.

Zahrala si tu školáčku Miu Thermopolis, ktorá bola typickým 2000-ckovým príkladom filmovej šprtky. Večne ponorená v knihách, so silnými okuliarmi a tradične introvertná. Jej život sa ale obráti naruby s príchodom jej babičky Clarissy Rendali (zahrala si ju Julie Andrews). O nej sa totiž dozvedá, že je kráľovnou malej európskej monarchie Genovia.

anne hathaway denník princeznej
Zdroj: planetradio.com

Princezná Mia naštartovala kariéru Anne Hathaway

Mia je nástupkyňou trónu, nanešťastie je však pravým opakom kráľovskej spoločnosti. Začína sa tak jej transformácia, ktorá ju má dostať na čelo štátu. Tri roky na to prišlo pokračovanie, v ktorom prišiel zákerný vikomt, ktorý chcel spochybniť nástupnictvo. Hlavná hrdinka si tak vo filme s podtitulom Kráľovské povinnosti musela hľadať svojho manžela.

Teraz, takmer po dvoch dekádach, bola potvrdená ďalšia časť. Portál The Hollywood Reporter už priniesol správu aj o tom, kto k nemu píše scenár. Bude to Aadrita Mukerji, ktorá vytvárala epizódy akčného trileru Reacher aj komiksovej Supergirl.

denník princeznej
Zdroj: people.com

Vráti sa aj herečka v hlavnej role?

Ešte nie je známe, či sa vráti aj herečka v hlavnej role, vzhľadom na jej súčasne rozbehnutú kariéru. Hathaway ale opakovane hovorila o tom, že by sa rada k svojej princeznej vrátila. Záujem o pokračovanie vyjadrila napríklad aj v rozhovore pre portál ET, kde hovorila, že by to bola skvelá príležitosť na ďalšie pobavenie a je za to. Hovorila však, že by chcela naspäť aj Andrews.

Tá ma však v súčasnosti 87 rokov a tak je ťažké povedať, ako by jej išlo nakrúcanie filmu Denník princeznej 3. Herečka v hlavnej úlohe však povedala, že je ochotná kvôli tomu chodiť menej po skutočných lokáciách a viac využívať zelené plátno. Je však isté, že sa vracia Debra Martin Chase, ktorá produkovala predošlé dva filmy.

denník princeznej
Zdroj: lehren.com

Pred rebootom uprednostnili pokračovanie

Istý čas sa uvažovalo o tom, že by dvojica filmov dostala svoj reboot a priniesla by dej do nového obdobia. Štúdio však bolo kvôli úspechom predošlých dvoch filmov (zárobky 165,3 milióna a 134,7 milióna boli na tú dobu skvelými) rozhodlo, že prinesú pokračovanie. Tak nás znovu zavedú do Genovie, otázne je, ktoré z pôvodných postáv nám vrátia.

Máte radi dvojicu filmov Denník princeznej? Čo hovoríte na to, že vzniká tretia časť? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. ja som ju zacal „mat rad“ po vykone v Les Miserables 2012.. tam viac hercov ukazalo, ze maju cosi do seba.. Macky, lalalandy a podobne odpady by sa mohli inspirovat..

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -