James Gunn sa pýtal fanúšikov, ktorá postava by si v DC zaslúžila filmové spracovanie. Ktorú však preferuje on?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Ktorá postava by mala byť v DC filmoch?

Zhruba pred dvoma týždňami sme sa dozvedeli, kto povedie komiksový filmový svet pre Warner Bros. Discovery. Nakoniec to budú po všetkých špekuláciách James Gunn a Peter Safran ako producent. Režisér sa aktuálne pýtal na sociálnej sieti, ktorá postava by sa mala objaviť v DC filmoch. Krátko na to prezradil svojho favorita.

Otázku zdieľal na (u nás menej známej) sociálnej sieti Mastodon. Pýtal sa na charakter, ktorý ešte nemá svoj samostatný film a určite by si zaslúžil vstup na veľké plátno (či v niektorých prípadoch obrazovku). Odpoveďou, ktorá nazbierala najviac reakcií, sa stala Batgirl (au).

james gunn mastodon
Zdroj: mastodon.com + úprava redakcie

Ľudia chcú vidieť Nighwinga, Poison Ivy či Booster Golda

Prišli však aj zaujímavé tipy na známe postavy ako Martian Manhunter, Poison Ivy, Green Arrow či sólový kúsok s Dickom Graysonom ako Nightwingom. Tu by bolo materiálu dostatok, mohli by sme sledovať jeho cestu od Robina a teda spoločníka Batmana až k tomuto hrdinovi. Ukazovali sa však aj postavy, ktoré nebývajú tak často v popredí, ako napríklad Booster Gold.

Ako vieme, práve tento režisér si rád vyberá poriadne neštandardné postavičky do svojich snímok. Príkladom sú jeho Strážcovia Galaxie, ktorých priniesol pre Marvel a ešte viac to dokazuje v tímovke The Suicide Squad: Samovražedná misia. Zoskupenie hrdinov tu bolo pomerne rozsiahle (s čím sa vysporiadal kreatívne), avšak je pravdou, že tam chcel ešte jednu postavu pridať.

booster gold nightwing
Zdroj: youtube.com

Ktorú postavičku má rád on už odmalička?

Existuje totiž bytosť z DC komiksov, ktorú má rád už odmalička. Opakovane o nej hovoril a práve mala byť súčasťou aj Task Force X. Nakoniec ju však vynechal, lebo sa zdala byť až príliš bláznivá na toto zoskupenie. A to sme tam mali postavu Polka-Dot Mana!

Pri nedávnom Zoom stretnutí zamestnancov Warner Bros. Discovery, ktoré bolo neskôr zverejnené na internete, o nej opäť hovoril. Podľa súčasného filmového riaditeľa by sa mala postava Bat-Mite jednoznačne dostať do DC filmov. Ide o naozaj obskúrneho záporáka (či antihrdinu), ktorý patrí do sveta Temného rytiera.

Bat-Mite
Zdroj: cbr.com

Kto to je Bat-Mite?

V prvom rade, nie je človekom, ale impom. Pochádza z piatej dimenzie, kde sa technológie tak rozvinuli, že sú nad ľudské chápanie. S nimi má svoj kostým, ktorý prekonáva všetky hranice (aj nášho) porozumenia. Aby toho nebolo málo, disponuje magickými schopnosťami, ktorých limity ešte nikto nenašiel.

Veľkosťou je asi ako 10-ročné dieťa, ale určite sa netreba pomýliť jeho výškou. Ide o poriadne mocného a zákerného súpera. Našťastie sa však Batman stal jeho absolútnym vzorom, ktorý často navštívil, aby ho videl v akcii. Jednoducho presne chápeme, prečo to je postava, ktorú ma Gunn rád už odkedy vyrastal. Teraz je reálna možnosť, že by sme ho uvideli na veľkom plátne a veríme, že by to režisér dokázal spraviť.

Je nejaká postava, ktorú by ste vy radi videli v DC filmoch a ešte nedostala priestor? Čo hovoríte na Gunnov výber? Poznáte Bat-Mite? Mohol by sa dostať do filmov? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com, thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -