Filmové spracovanie anime Akira sa opäť odkladá. Ako to bude s jeho réžiou?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Akira je úspešné anime z roku 1988, ktoré nadviazalo na mangu z roku 1982. Ide o cyberpunkové dielo odohrávajúce sa v dystopickom roku 2019 v meste Neo-Tokyo. Postaralo sa o neho štúdio Toho. O spracovanie anime Akira sa už dlhšie zaujíma Hollywood, stále sa však odkladá. Ako to bude s jeho réžiou?

O čom anime je?

Dejovo sa zameriava na vodcu motorkárskeho gangu Shotaro Kanata a jeho dlhovekého priateľa Tetsuo Shima. Ten práve po nehode na motocykli získa telekinetické schopnosti. Otázkou a kľúčovým motívom celého filmu je, či svoje nadobudnuté sily využije pre dobro alebo práve naopak, rozpúta chaos.

Práve spojenie skvelej animácie, prepracovaného príbehu a filozofického podtónu s morálnou dilemou z neho robí nezabudnuteľné dielo. Každý by ho mal zaradiť do svojej anime knižnice.

akira
Zdroj: dazeddigital.com

Kto mal na spracovanie anime Akira doteraz?

Adaptácie japonských diel nevychádzali vždy najlepšie. Minuloročný Alita: Bojový Anjel nás však mohol presvedčiť o opaku. Vo filmárskych kruhoch sa preto zvýšil záujem o hrané prerábky pre západné publikum. Spracovanie anime Akira si zobral na mušku Taika Waititi.

Toho môžeme poznať ako tvorcu tretieho dielu Thora, do ktorého priniesol mnoho humorných vložiek. Nedávno sa vyznamenal satirickou drámou Jojo Rabbit, za ktorú si odniesol Oscara za najlepší adaptovaný scenár.

Práve čerstvo po slávnostnej ceremónií poskytol rozhovor pre magazín Variety. V ňom sa vyjadril, že si nie je istý, čo sa bude diať o dva dni, nieto ešte o dva roky a momentálne sa sústreďuje na iné projekty.

taika thor
Zdroj: denofgeek.com

Taika je zaneprádznený človek

Jeho prioritou je v súčasnosti práca na Thor: Love and Thunder. Ten by mal mať zatiaľ premiéru v novembri 2021. Okrem toho, že sa v ňom vrátia Chris Hemsworth, Tessa Thompson či Natalie Potman je veľkým prekvapením a ťahačom aj účasť Christiana Balea. Jeho rola zatiaľ zostáva neznáma.

Okrem toho sa venuje komédií Next Goal Wins, kde si hlavnú úlohu zahrá Michael Fassbender. Oslovený bol aj ohľadom ďalšieho Star Wars filmu pre štúdio Lucasfilm. A ak by sa vám zdalo, že toho má málo, bude sa aj herecky angažovať v prichádzajúcom Suicide Squad.

Ako teda dopadne spracovanie anime Akira?

Waititi sa k tomu vyjadril pomerne nejasne. Hovorí, že projekt určite vznikne, nie je si však istý kedy. Nie je si istý dokonca ani tým, či sa na režisérsku stoličku posadí práve on.

„Myslím, že sa to eventuálne stane. Iba si nie som istý tým, či to budem JA, kto na tom bude robiť.“

Kedy si teda myslíte, že sa začne spracovávať adaptácia anime Akira? A mal by to byť práve Taika Waititi, kto sa postará o jeho réžiu? O vaše názory sa nezabudnite podeliť v komentároch.

Zdroj: ign.com

 

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -