Viete, ako zistiť, kto je záporák vo filme? Táto maličkosť to môže prezradiť

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Záporák vo filme sa nám často ukáže hneď, alebo ho vieme ľahko odhaliť. Sú však trilery, mysteriózne filmy či detektívky, pri ktorých to nie je také ľahké. Táto drobná informácia by nám ale mohla napovedať.

Dostala sa k nám prostredníctvom slov režiséra Riana Johnsona. Toho môžeme poznať napríklad ako tvorcu ôsmeho dielu Star Wars s podtitulom Posledný Jediovia. Známejší nám však v súčasnosti môže byť vďaka filmu Na NožeDanielom Craigom v hlavnej úlohe.

jamie lee curtis na noze
Zdroj: filmschoolprojects.com

Tvorca aktuálne poskytol rozhovor pre server Vanity Fair.V ňom sa vyjadril, že daná informácia môže negatívne ovplyvniť natáčanie jeho ďalšieho filmu. Nie preto, že by bola obscénna či nevhodná, ale mohla by nám prezradiť časť tajomstva. A taktiež ho podľa jeho slov bude mať v zuboch viacero tvorcov, ktorí nechcú hneď odhaliť, kto je záporák vo filme. Správa však podľa neho bola natoľko zaujímavá, že to stojí za to ju prezradiť.

„Neviem či to mám povedať alebo nie… Nie preto, že by to bolo oplzlé alebo niečo podobné, ale preto, že ma to môže zničiť pri ďalšom mystery filme, ktorý napíšem. Ale kašlať na to. Jednoducho to poviem, je to príliš zaujímavé“

O ktorej scéne režisér hovoril?

Ako príklad uviedol scénu z práve spomínaného Na Nože. Tam predstaviteľka jednej z hlavných úloh, Jamie Lee Curtis používa iPhone. Táto exkluzivita iným postavám nie je umožnená.

Prečo teda záporák nepoužil rovnakú vec?

Spoločnosť Apple si neželá umiestnenie ich produktov za určitých podmienok. Ich tablety, telefóny či počítače nemôže používať zlodeji, vrahovia alebo násilníci. Jednoducho – vo filmoch neuvidíme zápornú postavu používať iPhone. Rozhodne teda aspoň nie pred kamerou.

jack bauer mac
Zdroj: 24spoilers.com

Správu nám potvrdzujú aj príklady z minulosti. Jedným môže byť napríklad seriál 24 s Kietherom Sutherlandom. V ňom vidíme používať počítače Mac iba kladné postavy, záporné používajú iba Windows. Na to upozornil napríklad server Wired.

Podobné prípady existujú pri viacerých spoločnostiach. Napríklad spoločnosť Coca-Cola nechcela byť v minulosti spájaná s filmom Milionár z ChatrčeDôvodom nebolo len to, že produkty držal záporák, ale aj spájanie s chudobou. Podobne tiež reagovala aj automobilka Mercedes, ako píše portál The Guardian.

frank underwood mac
Zdroj: netflix.com

Je však toto pravidlo nemenné?

Zrejme ale existujú aj výnimky, čo si ihneď všimli fanúšikovia a dali to najavo pod komentármi k spomínanému rozhovoru. Takou je napríklad postava Franka Underwooda zo seriálu House of Cards. Ten počas viacerých scén využíva produkty spoločnosti Apple, hlavne MacBook.

Čo si o vyjadrení myslíte vy? Prezradí nám do budúcnosti časť deja alebo ho ešte viac dokáže zamotať? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: macrumors.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -